Ми вже писали, що Мінфін Наказом №601 передбачив можливість зазначення у фіскальному чеку спрощеної назви товару, встановлення визначення платіжного термінала, поєднаного з РРО, а також внесення низки технічних правок до Положення №13.
Відповідно до Наказу формувати чеки за старою формою дозволено тільки до 1 січня 2025 року (в окремих випадках магазинам безмитної торгівлі – до 16 березня 2025).
Южаніна ж у своєму Телеграм-каналі наголосила, що цей Наказ Мінфін розробляв та узгоджував більше року, а на розробку нового програмного забезпечення та перепрограмування РРО та ПРРО залишив тільки 14 днів!
Проте нереальність цих строків не змінює те, що після 1 січня 2025 у разі видачі фіскального чеку за старою формою, такий чек не вважатиметься розрахунковим документом і торговця можуть оштрафувати на суму 100% вартості проданих з порушеннями товарів за перше порушення і 150% – за наступні (певну категорію ФОП-«єдинників» – 25% та 50% відповідно).
За позицією Южаніної, терміни впровадження нових форм фіскальних чеків мають бути продовжені, бо у бізнесу не було можливості підготуватися.
Що змінюється у фіскальних чеках?
Ми окремо вже наголошували, а тепер нагадаємо, що змінами передбачено:
- можливість зазначення у фіскальному касовому чеку спрощеної назви товару та використання для визначення групи товарів чи послуг Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016:2010);
- визначення ідентифікатора електронної марки акцизного податку/серійного номера електронної марки акцизного податку обов’язковим реквізитом розрахункового документа при роздрібній торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
- доповнення форм розрахункових документів реквізитами паспортного документа та інформацією, необхідною для контролю обсягів проданих тютюнових виробів та алкогольних напоїв (для магазинів безмитної торгівлі).
З нашим аналітичним матеріалом щодо змін можна ознайомитися тут.