Главная Все новости Учет и отчетность Учет отдельных операций

Пока не предусмотрено процедуры учета объемов подачи воды по разной себестоимости

ГФС в своем письме предоставила разъяснение об определении объекта налогообложения и налоговых обязательств по рентной плате за специальное использование воды

ДФС у своєму листі від 08.05.2018 р.  №1388/4/99-99-12-02-03-13 зазначає, що в умовах дії єдиного тарифу централізованого водопостачання, встановленого згідно з Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженим постановою НКРЕКП від 10.03.2016 р. №302не передбачено процедури обліку обсягів постачання води за різною собівартістю («з» або «без» урахування рентної плати).

До затвердження окремих тарифів забезпеченню ефективного податкового адміністрування може сприяти застосування процедури визначення основних елементів та обчислення податкових зобов’язань з рентної плати шляхом складання для кожного водного об’єкта трьох додатків 5 до звітної декларації з рентної плати за:

1) обсяги води, які за результатами комерційного обліку комунальних послуг з водопостачання надані для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб споживачам, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, але належать до споживачів, визначених у пп. 255.4.1 ПКУ, податкові зобов’язання з рентної плати декларуються із зазначенням у додатку 5 до декларації:

  • обсягів, що у звітному (податковому) періоді постачені для задоволення питних потреб — рядок 8,
  • оскільки податкове зобов’язання (рядок 11) не виникає, то для цілей функціонування алгоритму контролю у рядку 10.2 зазначається величина «0» (нуль);

2) обсяги води, які відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що задекларовані водокористувачами при затвердженні тарифу та визнані такими, що використовуються первинними водокористувачами на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг, податкові зобов’язання з рентної плати декларуються із зазначенням у додатку 5 до декларації:

  • обсягів, що у звітному (податковому) періоді використані для власних технологічних потреб — рядок 8,
  • коефіцієнта 0,3 — рядок 10.2 (відповідно до п. 255.7 ПКУ та Порядку обчислення тарифу),
  • ставки рентної плати для відповідного водного об’єкта — рядок 9;

3) обсяги води, що постачено споживачам, які згідно з Порядком не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення та не належать до споживачів, визначених у пп. 255.4.1 ПКУ, податкові зобов’язання з рентної плати декларуються із зазначенням у додатку 5 до декларації:

  • обсягів, що у звітному (податковому) періоді постачені для потреб вторинних споживачів — рядок 8,
  • оскільки податкове зобов’язання (рядок 11) обчислюється за ставкою, визначеною Кодексом, то для цілей функціонування алгоритму контролю у р. 10.2 зазначається величина «1» (один),
  • ставки рентної плати для відповідного водного об’єкта — рядок 9.

***

Читайте також:

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ГФСУ
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Водопользование , Рентная плата , Учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме