Главная Все новости Учет и отчетность Учет отдельных операций

Минфин обновил Порядок учета лиц, осуществляющих операции с товарами при их перемещении через границу

С 25 июня 2021 года действует новый Порядок учета лиц, которые при осуществлении своей деятельности являются участниками отношений, регулируемых законодательством Украины по вопросам таможенного дела

Мінфін наказом від 29.04.2021 р. №242 (зареєстрований в Мін'юсті 18.06.2021 р. за №811/36433) виклав у новій редакції Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами. Тепер він має назву Порядок обліку осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи.

Ознайомитися з новим Порядком можна тут>>

Цей Порядок відповідно до ст. 455 МКУ визначає процедури ведення Державною митною службою України та митницями централізованого обліку осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи, а саме:

 • взяття на централізований облік;
 • присвоєння облікових номерів;
 • внесення змін до облікових даних;
 • зняття з обліку;
 • оприлюднення відомостей про облік;
 • встановлення форм заяв та документів з питань обліку.

Обліку підлягають особи, визначені частиною першою статті 455 МКУ, а саме:

 • громадяни, які переміщують через митний кордон України особисті речі, транспортні засоби особистого користування та інші товари для особистих, сімейних чи інших потреб, не пов’язаних із провадженням підприємницької діяльності;
 • особи, які мають пільги згідно із статтями 383-386, 388, 389, 391 і 392 цього Кодексу та переміщують товари, у зв’язку із ввезенням яких на митну територію України та вивезенням їх за межі цієї території такі пільги надаються;
 • особи, які здійснюють переміщення товарів із використанням книжки (карнета) А.Т.А.;
 • особи, які переміщують товари, необхідні для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, у рамках міжнародних договорів України та товари, визначені відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" гуманітарною допомогою;
 • особи-нерезиденти, які переміщують порожні транспортні засоби комерційного призначення прохідним транзитом.

Взяття на облік осіб здійснюється одноразово, до або при першому здійсненні такими особами операцій з товарами, контроль за якими відповідно до МКУ та інших актів законодавства України покладено на митні органи, шляхом:

1) особистого звернення особи (посадової особи підприємства або його уповноваженої особи (представника), що діє на підставі договору або належно оформленого доручення, або агента з митного оформлення, що діє за письмовим договором між митним брокером та особою) до відповідного підрозділу митниці або уповноваженої посадової особи в пункті пропуску;

2) направлення особою документів у паперовій формі поштовим зв'язком на адресу відповідного підрозділу митниці (на поштову адресу митниці);

3) направлення особою електронних документів засобами електронного зв'язку до ЄАІС;

4) внесення особою облікових даних на Єдиному державному інформаційному вебпорталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".

Наказ набрав чинності 25 червня 2021 року (з дня його офіційного опублікування в "Офіційному віснику України" №48/2021).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Таможня , Учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме