Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Уведомление об участии в международной группе компаний снова изменится

Минфин обнародовал проект изменений в форму Уведомления об участии в международной группе компаний и Порядок его составления

Нагадаємо, що відповідно до вимог пп. 39.4.2 ПКУ платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. 

Форму повідомлення та порядок її складання наразі затверджено Наказом Мінфіну від 31.12.2020 р. №839, який чинний з 19 березня 2021 року.

Проте чинна редакція Наказу №839 не містить окремого коду для подання Повідомлення платниками, які не є материнською компанією або учасником, уповноваженим на подання Звіту в Україні.

Алгоритм заповнення Повідомлення передбачає зазначення платниками податків відповідних технічних кодів у графах 10 та 15 залежно від звітного учасника міжнародної групи компаній в Україні та статусу подання Звіту у розрізі країн міжнародної групи компанії (далі – Звіт) міжнародною групою компаній (далі – МГК). Застосування кодів дозволяє спростити заповнення Повідомлення та відповідає підходу, яких передбачений ОЕСР для складання Звіту для цілей обміну інформацією.

З огляду на це, Мінфін оприлюднив проєкт свого наказу (завантажити), яким пропонує затвердити зміни до:

  • форми Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній;
  • Порядку його складання.

Проектом акта передбачається додатковий код «CBC709» для зазначення у графі 10 Повідомлення платниками, які не є материнською компанією або учасником, уповноваженим на подання Звіту в Україні.

Також пропонується врахувати низку інших технічних уточнень щодо:

  • форматів даних, необхідних для виконання норми ПКУ щодо подання Повідомлення платниками податків до контролюючого органу засобами електронного кабінету в електронній формі із дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. №557);
  • заповнення відповідних граф повідомлення, для яких наказом № 839 передбачене застосування Державних класифікаторів, у тих випадках, коли класифікатори не містять необхідних кодів.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Трансфертное ценообразование

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме