Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

С 17 декабря действует обновленная форма декларации по налогу на прибыль

Минфин внес незначительные изменения в форму декларации по налогу на прибыль предприятий и приложения ВП. В частности, для предприятий, которые должны подавать аудиторский отчет вместе с финотчетностью после проверки, появилась отдельная графа. Но ГНС еще не высказалась - когда же впервые применять новую форму

Наказом Мінфіну від 17.11.2021 р. № 601  внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток. Зазначимо, що основний розділ декларації не змінився.

Тільки  у рядку 10 заголовної частини щодо особливих відміток з’явився окремий рядок для інвестора із значними інвестиціями та для цих же платників податку на прибуток додано два рядки в основному розділі декларації:

  • 03.1 Сума перевищення ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій платником податку - інвестором із значними інвестиціями;
  • 03.2 Сума перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом "витягнутої руки", при здійсненні контрольованих операцій платником податку - інвестором із значними інвестиціями.

Відповідно змінився й зміст рядку 04. Тепер об'єкт оподаткування визнається за новою формулою: (рядок 02 + рядок 03 РІ + рядок 03.1 + рядок 03.2) (+, -).

Через появу нових рядків в основній частині декларації змінився й зміст додатку ВП. В нього також додані рядки 03.1 та 03.2 й викладено у новій редакції формулу рядку 04.

Але це не всі зміни.

Для підприємств, які мають подавати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, Мінфін вирішив впровадити у формі декларації відповідну графу для проставлення позначки щодо такого обов’язку. Перелік таких підприємств ми наводили тут.

Так у полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків - форм фінансової звітності» з’явилася окрема графа «Відмітка про обов'язок платника відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом».

За приміткою до цієї графи саме при складанні декларації з податку на прибуток підприємств за звітний рік у відповідній клітинці платником має зазначатися позначка про наявність обов'язку відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом.

 

Коли вперше звітувати за оновленою формою декларації?

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. 17 грудня його було опубліковано в "Офіційному віснику" №96. Відповідно він набрав чинності з цієї дати.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування. Оскільки наказ буде опубліковано у грудні 2021 року, то вперше за оновленою формою декларації з податку на прибуток слід буде звітувати за І квартал 2022 року. Але позиція ДПС щодо цього поки невідома.

Зауважимо, що за 2021 рік платники податку на прибуток й так мають подавати оновлену форму декларації у редакції №317. Про це ми писали тут.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Налог на прибыль , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме