Главная Все новости «Дебет-Кредит» Новости партнеров

Приложение ПП декларации о прибыли - неожиданные ошибки: «7 минут» с Викторией Величко

Что изменилось в Приложении ПП? Как заполнить его при выплате роялти нерезиденту? Заполнять ли Приложение ПП по операциям с «нулевой» ставкой налогообложения?


Якщо в попередньому кварталі ви складали Додаток ПП до декларації з прибутку і вставляли там пільги, а зараз вважаєте, що у вас є пільгові операції, ще раз перегляньте, чи так вони називаються на сьогодні, чи ті самі номери мають. Чому? Бо додаток з пільгами змінився з 01.07.2021 р. 

Яка є типова помилка? Ви скажете: «Що там показувати, збитки неперекриті, якщо в цьому періоді був прибуток або це операція пільгова. Ну, все добре». А я зараз вам покажу іншу операцію. Наприклад, є договір з нерезидентом, якому виплачую дохід із джерелом походження з України. І ця операція була, наприклад, роялті. Яка ставка? 15%. Тож, коли я сплачую, наприклад, 35 тис. грн, то повинна помножити на 15%, відразу сплатити податок, а величину, яка залишається, перерахувати своєму нерезиденту. Але у мене є довідка про те, що він є резидентом своєї країни. Також є міжнародний договір з країною, звідки цей нерезидент, і в цьому договорі визначено, що по роялті ставка 5%. Отже, у вас буде роялті, нараховано 35 тис., ставка державна 15%, міжнародна 5%, то пільга скільки? 10%. Треба показувати у додатку ПП? Обов’язково. Тому якщо у вас є визначений рядок у додатку ПН за такою ознакою, то у вас буде таке саме у додатку ПП.

Дуже багато помилок трапляється, коли ви виплатили дохід нерезиденту з джерелом походження, за інжиніринг, рекламу, страхування, комісійні винагороди, будь що, що написано у статті 141.4 ПКУ. Ви сплатили цю суму, а податок не сплачували. Чому? Бо за міжнародним договором ставка 0. Не забувайте: навіть, коли ви не сплачували податок, все одно ви зобов’язані подати додаток ПН. А оскільки ви не сплачували податок, буде ще й додаток ПП. Тобто це те, що обов’язково треба показувати.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
7eminar.com
Рубрика:
«Дебет-Кредит» / Новости партнеров
Теги:
Налоговая отчетность , Налог на прибыль , Декларация , «7минут» от 7eminar.com

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме