Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

НБУ подкорректировал порядок открытия спецсчетов для «нулевого» декларирования

2 октября заработали изменения к Положению о порядке открытия и ведения текущих счетов со специальным режимом использования в национальной и иностранных валютах, банковских металлах для целей одноразового (специального) добровольного декларирования

Нагадаємо, що з 1 вересня 2021 року запрацювало Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування. Про це ми писали тут.

І ось постановою від 30.09.2021 р. №97 Нацбанк уже вніс до нього зміни, які запрацювали з 2 жовтня 2021 року (з дня, наступного за днем опублікування постанови на вебсайті НБУ).

Зокрема, Положення доповнено нормою, згідно з якою банк має право з метою встановлення джерел походження коштів звертатися зі запитом до державних органів, державних реєстраторів, а також органів виконавчої влади, правоохоронних органів, які надають відповідь згідно з Порядком надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб'єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта, затвердженим постановою КМУ від 21 жовтня 2020 року № 968.

Також змін зазнали додатки до Положення:

- додаток 1 тепер має назву "Анкета декларанта для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування";

- додаток 2 отримав назву "Заява декларанта про відсутність обмежень щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів".

Також викладено у новій редакції абзац перший:

"Підписуючи цю заяву, я

________________________________________________________________________________

[прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), номер (та за наявності - серія) паспорта громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) (не зазначається фізичною особою, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку в паспорті/запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово "відмова")]

________________________ повідомляю, що об'єкт декларування не належить до:"

Уточнено також, що підписуючи цю заяву, декларант надає згоду банку направляти запит та отримувати від ДПСУ інформацію про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку на доходи фізичних осіб, а також суми нарахованого єдиного внеску, потрібну для цілей виконання банком вимог Закону №1539-ІХ.

***

Читайте також:

Усі новини на тему>>

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
НДФЛ , Банки , Декларация , «Нулевое» декларирование

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме