Главная Все новости Финансы и банки Банки

НБУ провел встречу с банками о работе в условиях военного положения

Правление НБУ призвало приложить максимум усилий для обеспечения работы банковского сектора в рабочем режиме и минимизации возможных рисков в условиях военного положения

Правління НБУ на чолі з Головою Яковом Смолієм проводить позачергову зустріч із керівниками найбільших 40 банків країни.

Зустріч присвячена, зокрема, підготовці банківського сектору до роботи в умовах режиму воєнного стану на випадок його можливого запровадження. Сьогодні Рада національної безпеки і оборони України одноголосно підтримала пропозицію Президента України Петра Порошенко ввести воєнний стан строком на 60 діб. Відповідне рішення Президента повинна схвалити Верховна Рада України.

«Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування», - наголосив Голова НБУ, відкриваючи зустріч з банкірами.

Відтак, Національний банк не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках

«За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких «стрибків» курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів», - зауважив Яків Смолій.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Правління Національного банку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору у робочому режимі та мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану.

***

Від редакції:

Нагадуємо, що на виконання рішення РНБО і звернення Президента України сьогодні о 16:00 відбудеться позачергове засідання Верховної Ради України щодо введення воєнного стану. Про це повідомимо окремо вже за результатами голосування депутатів.

Читайте також:

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Финансы и банки / Банки
Теги:
Банки , Военное положение

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме