Главная Все новости Труд и социальная защита Другое

Малообеспеченным семьям предлагают предоставлять возвратную помощь на бизнес

Минсоцполитики предлагает внести изменения в некоторые законы Украины относительно внедрения стимулирующих механизмов для перехода малообеспеченных семей от получения социальных выплат к трудоустройству и экономической независимости

На сайті СПО профспілок опубліковано для обговорення проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження стимулюючих механізмів для переходу малозабезпечених сімей від одержання соціальних виплат до працевлаштування та економічної незалежності".

Ознайомитися з законопроектом можна тут>>

Як зазначено у пояснювальній записці, довготривале отримання соцдопомоги має демотивуючий вплив на малозабезпечені сім’ї, а система держдопомоги не передбачає суттєвих санкцій та мотиваційних заходів для тих отримувачів, які не зацікавлені у працевлаштуванні.

"Людина - і родина загалом- звикає до постійних гарантованих виплат і не приділяє увагу пошуку роботи, підвищенню власної конкурентноздатності на ринку праці та виведенню сім'ї на самозабезпечення", - йдеться у записці.

З огляду на це й розроблено Мінсоцполітики законопроект, яким пропонує впровадити нові законодавчі стимули активації на ринку праці для такої категорії громадян.

 

Що пропонується?

1. Обов'язкова реєстрація непрацюючого працездатного члена малозабезпеченої сім’ї в Службі зайнятості, підписання ним індивідуальних рекомендацій щодо працевлаштування, участь таких осіб в громадських роботах впродовж періоду виплати допомоги і не працевлаштування.

2. Запровадити заходи економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї. Зокрема, надати можливість працездатним непрацюючим її членам розпочати власний бізнес шляхом надання їм допомоги за рахунок коштів держбюджету.

Така фінансова допомога буде одноразовою, безвідсотковою та поворотною. Її розмір, порядок надання та умови повернення визначатиме Уряд.

3. Віднести непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2020 року. 

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Другое
Теги:
Законопроекты , Финансовая помощь

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме