Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

С 1 октября 2021 будет усилена ответственность за перегруженные фуры

Законом №1534-ІХ предполагается автоматическая фиксация нарушений габаритно-весовых параметров. А также повышение ответственности автомобильных перевозчиков за превышение установленных законодательством габаритно-весовых норм. Эти правила будут действовать с 1 октября 2021 года

3 червня Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (проєкт Закону зареєстровано за №3742). А 28 червня з'явилася інформація про те, що цей Закон отримав номер 1534-ІХ і був підписаний Президентом.

Як передбачено текстом законопроєкту, цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування (про яке ми повідомимо додатково). Крім пункту 2 розділу "Перехідні положення", який  встановлює обов'язок КМУ привести постанови, накази і розпорядження у відповідність до нового закону,  який набирає чинності з дня його опублікування.

Опублікування Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» від 03.06.2021 р. №1534-IX відбулося 01.07.2021 р. у «Голосі України» №121. Таким чином, зміни, внесені цим Законом, запрацюють із 1 жовтня 2021 року!

Законом підвищено відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм.

А також Законом закріплено можливість фіксації порушень, пов’язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі, та повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті щодо стягнення у судовому порядку плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Законом встановлено, що автомобільні перевізники, їх уповноважені особи (водії), автомобільні самозайняті перевізники, суб’єкти господарювання, які надають автостанційні послуги, мають право фіксувати процес проведення планової, позапланової або рейдової перевірки (перевірки на дорозі) засобами фото- і відеотехніки, не перешкоджаючи проведенню таких перевірок.

Порядок проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) та порядок здійснення габаритно-вагового контролю визначаються Кабінетом Міністрів України.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, для виконання покладених на нього завдань та функцій має право отримувати інформацію з державних електронних інформаційних ресурсів, у тому числі з реєстру товарно-транспортних накладних.

Законом встановлено адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото і кінозйомки, відеозапису в тому числі зафіксовані в автоматичному режимі.

Відповідні зміни внесено до законів України «Про автомобільний транспорт»«Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та «Про судовий збір».

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Автотранспорт , Ответственность , Перевозки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме