Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Раде предлагают отменить штраф за ошибки в ТТН: новый законопроект

Законопроектом №6158 предлагается отменить ст. 132-2 КУоАП, которая предусматривает ответственность за нарушение требований оформления и внесения сведений в ТТН или другие документы на груз (3000 н.м.д.г., то есть 51 000 грн)

Нагадаємо, що 1 жовтня 2021 року набрав чинності  Закон №1582-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». Зокрема, він запроваджує адміністративну відповідальність за порушення вимог оформлення та внесення відомостей до товарно-транспортної накладної або інших визначених законодавством документів на вантаж (ст. 132-2 КУпАП).

Проте текст цієї статті не відповідає загальним правилам побудови статей КУпАП (норми мають бути чіткими, зрозумілими, мають містити інформацію про об’єктивну та суб’єктивну сторону правопорушення). Запропонована редакція статті викладена  таким чином, що унеможливлює встановлення переліку дій, за вчинення яких має наставати адміністративна відповідальність.

Необґрунтоване визначення безальтернативного розміру штрафу у санкції зазначеної статті (у розмірі 3000 н.м.д.г.) унеможливить реалізацію вимог частини другої статті 61 Конституції України та низки загальних адміністративно-правових положень щодо індивідуалізації відповідальності.

Крім того, внесення змін до цієї статті не дозволять усунути подвійну відповідальність у випадку, коли відправник і перевізник вантажу є однією особою, а також відповідальність за перевищення вагових норм на вісь, адже відправник не контролює даний параметр і не вказує його в товарно-транспортній накладній, та габаритних параметрів, оскільки дозвіл на перевезення негабаритних перевезень має отримувати власне перевізник.

З огляду на це, 8 жовтня 2021 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6158 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо скасування правової норми, яка передбачає відповідальність за порушення вимог оформлення та внесення відомостей до товарно-транспортної накладної або інших визначених законодавством документів на вантаж".

Ним запропоновано скасувати ст. 132-2 КУпАПщо передбачає відповідальність за порушення вимог оформлення та внесення відомостей до товарно-транспортної накладної або інших визначених законодавством документів на вантаж (3000 н.м.д.г., 51000 грн).

У разі прийняття цей Закон наберечинності з дня його опублікування.

Нагадаємо також, що з 1 жовтня 2021 року в Україні запрацювали зміни до порядку оформлення товарно-транспортної накладної (ТТН), відповідно до яких при її оформленні вантажовідправник буде зобов’язаний вказувати транспортний засіб та його параметри (довжину, ширину, висоту, загальну вагу, у тому числі з вантажем, та масу брутто). Ці зміни внесені Законом №1534. Більше читайте у наших матеріалах тут і тут.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Перевозки , Законопроекты , Штрафы , Первичные документы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме