Главная Все новости Упрощенная система Общие положения

Особенности начисления и уплаты единого налога, – напоминание от ГФС

В какие сроки должны уплатить физлица-«единщики» I и II групп? Когда уплатить единый налог плательщикам III группы?

ДФС у Дніпропетровській області розповідає, що п. 295.1 ПКУ визначено, що платники єдиного податку ІІ групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця. При цьому, положеннями ПКУ не передбачено перенесення термінів сплати на інший день, якщо граничний строк сплати припадає на вихідний або святковий день. Платники єдиного податку ІІ групи можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь звітний період (рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку ІІ групи здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ПКУ).

Сплата єдиного податку платниками ІІ групи здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ПКУ). Платники єдиного податку ІІ групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ). Відповідно до пп. 298.3.2 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10-ти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.7 ПКУ). У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації (п. 295.8 ПКУ).

Джерело
ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Упрощенная система / Общие положения
Теги:
Единый налог

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?