«Інтерфакс-Україна» розповідає, що термін дії карантину та обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні для запобігання розповсюдженню COVID-19 продовжено з 31 березня до 31 травня цього року.
Відповідну постанову №229 уряд України ухвалив за день до початку російського вторгнення, 23 лютого, та розмістив на своєму сайті у четвер.
Згідно з нею, термін розробки порядку ведення реєстру COVID-сертифікатів у центральній базі даних електронної системи здоров'я продовжено з 28 лютого до 1 квітня.
Крім того, Україна скасувала запроваджену з 3 грудня минулого року заборону на в'їзд до країни з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібії, Лесото, Есватіні, Мозамбіку та Малаві.
Від редакції:
Які наслідки для бізнесу через продовження карантину до 31 травня?
Через продовження адаптивного карантину до 31 травня (включно):
Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться. Але є винятки. Про них ми говорили тут.
За несвоєчасну реєстрацію ПН, РК, АН, строк реєстрації яких припадає на період дії карантину (до 31 травня) ДПС має не штрафувати;
Діє мораторій на окремі податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ). Про скасування мораторію з 9 лютого на деякі види ми писали тут. При цьому ДПС планує ще більш проводити перевірок;
Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, на ІПК) теж відкладається;
Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватись.
Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але лише за їх бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.
Про це все ми розповідали докладно в своїй аналітиці щодо наслідків подовження карантину тут.