Главная Все новости Общество и жизнь Экономика

Как Шмыгаль собирается развивать предпринимательскую культуру?

Шмыгаль планирует развивать предпринимательскую культуру за счет уменьшения давления контролирующих органов на бизнес и льготного кредитования

Як розвивати підприємницьку культуру в Україні та що необхідно для успішного розвитку креативних індустрій — ці питання порушували під час круглих столів у межах публічного обговорення Національної економічної стратегії до 2030 року. Розповідає Денис Шмигаль на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що на зустрічі обговорювалися напрямки державної політики, які мають стати основою розвитку малого й середнього бізнесу та відображатися у НЕС-2030. До пандемії частка доданої вартості, яку генерувала сфера МСБ в Україні, становила майже 50%. Однак, згідно з опитуваннями, в Україні мало людей знають як ефективно залучати кошти для свого бізнесу або мало хто готовий ризикувати для реалізації своєї бізнес-ідеї.

"Що потрібно для підвищення підприємницької культури? Значну увагу в наступні роки планується приділити розвитку екосистеми підтримки бізнесу. За останні два роки Уряд розробив низку ініціатив та платформ, що полегшують доступ до освіти та консультаційних послуг для підприємців. Наприклад, онлайн-платформа Дія.Бізнес, яка має величезну кількість сервісів для підприємців.

Ми й надалі активно розвиватимемося в цьому напрямку. Зокрема, будемо вибудовувати розвинену екосистему офісів і агентств для підтримки МСБ та адміністрування державних програм підтримки.

Другим важливим аспектом для розвитку підприємницької культури є зменшення регуляторного тиску. Одними з пріоритетів державної політики тут має стати забезпечення рівних ринкових правил гри, приведення законодавства у відповідність до законодавства ЄС та удосконалення захисту прав інтелектуальної власності.

Не менш вагомим для МСБ є також доступ до фінансів. Тож серед пріоритетів НЕС-2030 та Уряду: розвиток інструменту портфельних гарантій, інструментів факторингу, пільгового кредитування (зокрема через розширення програми «5-7-9»), грантів для стартапів тощо" — зазначив Прем'єр.

Шмигаль вважає, що завдяки програмам пільгового кредитування можна побачити основу для відновлення діяльності гостинної індустрії та креативних індустрій. У період пандемії доступ до кредитних ресурсів для представників цих галузей було ускладнено, тому держава має узгодити заходи задля підвищення доступу представників цих галузей до фінансів.

"Для розвитку креативних індустрій в Україні також планується розбудова успішних кейсів інституцій у сфері культури. Робитиметься це за прикладом Українського культурного фонду та Українського інституту книги, діяльність яких неодноразово засвідчувала свою ефективність.

Пріоритетами в цьому напрямку цьогоріч також має стати розробка моделі креативних хабів. На їх базі будуть представлені різні інвестиційні проєкти, працюватимуть програми менторства, тренінги тощо" — додав він.

Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика:
Общество и жизнь / Экономика
Теги:
Проверки , Предприниматели , Займ , Кредиты , Экономика

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме