Главная Все новости Госрегулирование Другое

Электронные доверенности будут только в дополнение к бумажным, - Дмитрий Дубилет

Министр КМУ Дмитрий Дубилет рассказал о преимуществах электронных нотариальных доверенностей. Он надеется, что уже в ближайшие недели соответствующий законопроект будет подан в Раду

Нагадуємо, що нещодавно міністр КМУ Дмитро Дубілет анонсував запровадження найближчим часом елекронних нотаріальних довіреностей.

21 листопада на своїй сторінці на Facebook він розповів про переваги таких довіреностей.

Наприклад, ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також вам надсилає pdf-файл (поштою, у мессенжер, на флешці) зі своїм накладеним електронним підписом. Для чого це? Дмитро Дубілет пояснює, що:

  • по-перше, це дуже зручно. Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидаєте її, кому потрібно, поштою або в мессенжер!Наприклад, вам потрібно передати довіреність на авто, на представництво в суді, на нерухомість, на бізнес ... У всіх цих випадках електронний файл передавати зручніше, особливо, якщо питання термінове;
  • по-друге, файли з е-підписами безпечніші. Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей. Можливо, в якийсь момент Мін'юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, а система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством;
  • по-третє, для впровадження цього рішення вже все є. У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити кілька рядків у законах і підзаконці. Саме цим Кабмін зараз займається з Мін'юстом та Нотаріальної палатою.

Поміж цим Дмитро Дубілет наголосив, що електронні довіреності (принаймні, на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових.

Міністр сподівається, що найближчими тижнями вони зможуть подати відповідний законопроект у Парламент. Як тільки закон буде прийнято, електронні довіреності мають запрацювати вже наступного дня.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Электронный документ , Нотариус

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +