Главная Все новости Госрегулирование Другое

КМУ принял законопроект об освобождении ввоза племенного скота от уплаты НДС

На заседании Правительства 12 августа был одобрен законопроект «О внесении изменения в пункт 197.18 статьи 197 Налогового кодекса Украины относительно уточнения кодов УКТВЭД племенных чистопородных животных»

Кабінет міністрів схвалив законопроект, який дозволить сільгосптоваровиробникам ввозити чистопородних племінних тварин на територію України без сплати податку на додану вартість. Про це повідомляє УНІАН. 

Згідно з пояснювальною запискою, пільга щодо такого ввозу існує в п. 197.18 ПКУ і зараз, проте коди УКТ ЗЕД, які належать деяким з тварин, які б мали підпадати під цю пільгу, ще у 2014 році змінилися. А відповідні зміни до ПКУ так і не були внесені. При цьому проблема вирішувалась лише на підставі наказу Міндоходів від 22.01.2014 р. №54, який прописував відповідність старих і нових кодів УКТ ЗЕД.

Звісно, що коли коди змінять в самому ПКУ, проблема застосування пільги буде вирішена остаточно. 

Текст законопроекту можна подивитися тут.

Зазначається також, що скористатися такою пільгою могли лише суб'єкти спеціального оподаткування ПДВ, яких з 2017 року вже немає, а отже, на практиці з 2017 року цією пільгою ніхто не користувався. З 23 травня 2020 р. (завдяки Закону №466) користуватися цією пільгою можуть будь-які сільськогосподарські товаровиробники. Тому єдина проблема, яку залишилось вирішити, це уточнення кодів УКТ ЗЕД для худоби, на яку поширюється пільга. 

Нагадаємо, що в ідеалі (коли всі необхідні уточнення в ПКУ будуть внесені) звільнення від ПДВ поширюватиметься на ввезення на територію України чистопородних племінних коней, нетелів, корів, свиней, овець, а також сім'яного матеріалу сільськогосподарських тварин. 

***

Читайте також: Зміни за Законом №466 для аграріїв

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
УНИАН
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Сельское хозяйство , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме