Главная Все новости Госрегулирование Другое

Правительство утвердило порядок сверки данных по госрегистрации земли

Правительство утвердило Порядок проведения сверки соответствия сведений из реестра недвижимости со сведениями Государственного земельного кадастра о наличии государственной регистрации таких земельных участков

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок. Порядок розроблено з метою захисту прав власників земельних ділянок та задля уникнення можливих рейдерських захоплень. Про це повідомив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

За його словами, зміни, внесені Законом України від 05.12.2019 р. №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» у сферах земельних відносин та державної реєстрації, передбачають ефективні механізми взаємодії інформаційних систем Державного реєстру прав та Держземкадастру, що дозволяють державним реєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з Державного земельного кадастру про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а органам, що здійснюютъ ведення Державного земельного кадастру – відповідно інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на земельні ділянки, їх обтяження.

«Разом з цим, у попередній період мали місце випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі. Зважаючи на те, що держава визнає дійсність вже зареєстрованого речового права тa задля захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень, необхідно провести звірку відомостей вказаних автоматизованих систем та оприлюднити її результати», – зазначив Євгеній Горовець.

Так, затвердженим Порядком визначається процедура організації та проведення Мін'юстом та Держгеокадастром одноразової звірки відповідності відомостей Державного реєстру прав щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок, а також оприлюднення на офіційному вебсайті Мін'юсту результатів такої звірки в частині земельних ділянок, щодо яких виявлено відсутність відомостей про їх державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі.

«Проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру – це додатковий механізм захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень. До того ж, цей механізм дозволить виключити можливість помилки державного реєстратора під час державної реєстрації речових прав на земельні ділянки», – додав Євгеній Горовець.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство юстиції
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Регистрация , Земля

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме