Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Как получить налоговую скидку за оплату образовательных услуг в садиках, школах и детских клубах?

С 2018 г. право на налоговую скидку предоставляется не только за оплату образования в высших и профессионально-технических учебных заведениях, но и в дошкольных, школьных и внешкольных учреждениях образования. Рассмотрим, как получить такую налоговую скидку в 2019 году за 2018 год

З 2018 року з набуттям чинності змін до ПКУ, право на податкову знижку надається не тільки за оплату освіти у вищих і професійно-технічних навчальних закладах, а й у дошкільних, шкільних і позашкільних закладах освіти. Prostopravo розповість, як отримати таку податкову знижку в 2019 році за 2018 рік.

Податкова знижка для фізосіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Таким чином, відразу зазначимо, що податкова знижка застосовується лише до доходів у вигляді заробітної плати, і не застосовується до доходів фізосіб-підприємців або самозайнятих осіб. Фактично - це сума, на яку зменшується податок на прибуток, утриманий з зарплати найманого працівника.

Платник податків має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Після проведення в податковій відповідних перерахунків, кошти будуть повернені платнику податку в той спосіб, у який він зазначив у декларації.

Зміни щодо включення до податкової знижки оплати послуг дошкільної, шкільної або позашкільної освіти вступили в силу з 23 липня 2018 року. Отже, до податкової знижки можуть бути включені витрати на дошкільну, шкільну та позашкільну освіту, понесені після цієї дати. Відповідну податкову декларацію платник податків повинен подати до 31 грудня 2019 року.

 

Якщо платник податків до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (одержувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Оригінали документів не надсилаються до контролюючого органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності (протягом 3 років).

Таким чином, для отримання податкової знижки за освітні послуги платнику податків слід подбати про укладення з закладом освіти договору, в якому будуть зазначені: хто і кому надає послуги, її вартість і термін надання. Чеки і квитанції про оплату слід зберігати протягом трьох років.

 

До податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічного) і вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

 

Членами сім'ї фізособи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені.

Заклад дошкільної освіти, відповідно до Закону «Про дошкільну освіту», - навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність за наявності ліцензії на право здійснення освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, виданої в установленому законодавством України порядку.

Відповідно до Закону «Про загальну середню освіту», заклад загальної середньої освіти - це навчальний заклад, основним видом діяльності якого є освітня діяльність в сфері загальної середньої освіти. Навчальний заклад здійснює освітню діяльність на певному рівні загальної середньої освіти, за наявності відповідної ліцензії, виданої в установленому законодавством порядку.

Згідно з Законом «Про позашкільну освіту» заклади позашкільної освіти можуть функціонувати у формі центрів, комплексів, палаців, будинків, клубів, станцій, кімнат, студій, шкіл мистецтв, малих академій мистецтв (народних ремесел), малих академій наук, художніх шкіл, спортивних шкіл , дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, фізкультурно-спортивних клубів за місцем проживання, фізкультурно-оздоровчих клубів інвалідів, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, дитячих стадіонів , Дитячих бібліотек, дитячих флотилій, галерей, бюро, оздоровчих закладів, що здійснюють позашкільну освіту. Права і обов'язки заклади позашкільної освіти мають також фізособа - підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного або публічного права, основним видом діяльності яких є освітня діяльність в сфері позашкільної освіти.

Для отримання податкової знижки за оплату освітніх послуг батькам слід переконатися в тому, що основним видом діяльності закладу, в якому навчається дитина, є дошкільна, шкільна або позашкільну освіту. Дитячі садки та школи повинні мати ліцензію на здійснення свого виду діяльності.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а так само резиденту - фізособі, який через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомив про це у відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Також зверніть увагу, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ.

***

Читайте також:

Джерело
Prostopravo
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Налоговая скидка , Обучение

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме