Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Бизнес ожидает скорейшее внесение изменений в Закон №466

По позиции Европейской бизнес ассоциации в законопроекте №2524 есть ряд положительных предложений

Європейська Бізнес Асоціація вважає нагальною потребу у прийнятті законопроєкту №2524, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, нещодавно суттєво модифікованого Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466.

Так, ситуація, що склалася зі вступом в силу норм Закону №466, викликала негативну реакцію бізнес-спільноти. Зокрема, йшлося про невдоволення бізнесу як строками початку застосування окремих норм, так і змістом деяких норм. Окрім того, бізнес спільнота звертала увагу законодавців на низку технічних помилок та недосконалостей, що містилися у Законі 466. Йшлося, серед іншого, про зміни до правил оподаткування прибутку підприємств, про запровадження оподаткування контрольованих іноземних компаній, про зміни щодо податку на землю та податку на нерухоме майно та інші.

Варто зауважити, що у проєкті Закону №2524 є низка позитивних пропозицій, які були напрацьовані спільно робочою групою за участю представників найбільших бізнес Асоціацій при Офісі Президента України.

Зокрема, бізнес вітає перенесення початку застосування нових правил оподаткування:

  • щодо контрольованих іноземних компаній (КІК),
  • щодо постійних представництв нерезидентів,
  • щодо застосування податку на доходи нерезидентів.

Також бізнес схвально відмічає зниження штрафів щодо деяких порушень з податку на додану вартість та ретроспективне застосування цієї норми, скасування подовжених строків давності стосовно податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Відтак, бізнес очікує на якнайшвидше прийняття законопроекту №2524 в цілому.

Окремо слід зауважити, що положення стосовно «ділової мети», які викликали чи не найгострішу критику, законопроєкт №2524 хоча й пропонує модифікувати, однак, залишає у вигляді, який продовжує непокоїти бізнес.

На жаль, законопроєкт №2524 не пропонує суттєвих удосконалень контроверсійних норм щодо коригувань з податку на прибуток підприємств, які застосовуються до експорту товарів та послуг.

Загалом, під час зустрічей в рамках робочої групи при Офісі Президента було озвучено зауваження до значно більшої кількості норм Закону №466. Однак, законопроєктом №2524 враховано лише частину висловлених пропозицій. Тож бізнес закликає органи влади продовжити роботу над помилками у податковому законодавстві із залученням представників бізнесу.

Насамкінець, спільнота висловлює сподівання, що доброчесний бізнес не зазнає утисків з боку контролюючих органів стосовно періоду з 23 травня 2020 (набрання чинності Законом №466) до часу прийняття та застосування положень, передбачених законопроєктом №2524.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Европейская Бизнес Ассоциация
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Законопроекты , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме