Главная Все новости Налогообложение НДС

Долгосрочные договоры: определяем НО и НК с НДС

Если договором предусмотрено предоставление услуг в течение периода, который больше года, и без поэтапной их передачи заказчику, то обложение НДС таких услуг имеет свои особенности

В ІПК від 07.06.2019 р. № 2603/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці розглянули питання оподаткування ПДВ довгострокових договорів.

Довгостроковий договір (контракт) - це будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва та якщо договорами, які укладені на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапного їх здавання.

Відповідно до п. 187.9 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами). 

Так само датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

За довгостроковими договорами дата виникнення ПЗ  у виконавця та ПК у замовника – це дата оформлення акта чи іншого первинного документу з приймання-передачі результату робіт чи наданих послуг.

Але не слід забувати і про інші правила визнання податкового зобов’язання і податкового кредиту, встановлені ПКУ. Оскільки зазначені вище спеціальні правила працюють лише для довгострокових договорів.  Та власне довгостроковим в цій ситуації є не сам договір, а те, як надаються, точніше, передаються за ним послуги замовнику.

Крім того, нагадаємо, що з метою оподаткування ПДВ під послугами розуміють не лише власне послуги, а й роботи, наприклад, за договором будівельного підряду, про які йдеться у зазначеній ІПК.

Податківці в цій ІПК наголошують: якщо договір підряду не відповідає критеріям довгострокового договору (контракту), визначеним відповідно до п. 187.9 ПКУ,  платник ПДВ, який здійснює будівельні роботи за таким договором, формує податкові зобов'язання за операціями, здійсненими в рамках такого договору, за правилом «першої події», а замовник будівництва формує податковий кредит за такими операціями на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН.

Отже, пам’ятайте: якщо ваш підрядник виконує роботи понад один рік (це зазначено в договорі підряду і в самому акті) та передає їх результат після повного завершення, ПЗ та ПК виникають датою складання такого акту. Звісно, що ПЗ у підрядника-платника ПДВ виникає автоматично, а ось ПК у замовника-платника ПДВ виникає лише на підставі зареєстрованої підрядником в ЄРПН податкової накладної.

А ось, якщо сторонами договору виконується  щомісячне складання акта виконаних робіт, то підрядник  формує ПЗ за такими операціями за правилом «першої події» (п. 187.1 ПКУ). Те саме стосується і  замовника, який  формує ПК за такими операціями на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН.

Автор:
Быкова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Услуги , Налоговый кредит , Договор

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +