Главная Все новости Налогообложение НДС

Услуги по реконструкции жилья: есть ли НДС?

Известно, что согласно пп. 197.1.14 НКУ первая поставка жилой недвижимости облагается НДС, а все последующие - нет. Налоговики в свежей ИНК аналогичный подход применяют и к поставке услуг по реконструкции жилья

Коментар до ІПК ДПС від 02.12.2019 р. № 1658/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

ДПС України пояснила, що якщо замовник (товариство) здійснював реконструкцію (у тому числі шляхом перепланування і переобладнання) житла (об'єкта житлового фонду) силами підрядної організації, то операція такої підрядної організації (надавача послуг) з постачання послуг із реконструкції (у тому числі шляхом перепланування і переобладнання) житла (об'єкта житлового фонду) замовнику (товариству) була першим постачанням житла відповідно до пп. 197.1.14 ПКУ. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 %.

Операції з подальшого продажу реконструйованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцям (юридичним та/або фізичним особам) звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.14 ПКУ.

***

Від редакції: 

Нагадаємо також, що згідно з п. 197.15 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти. Про це ми писали тут.

Але застосовувати податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва житла, що будується за бюджетні кошти, встановлену п. 197.15 ПКУ, мають право лише ті суб’єкти господарювання - платники податку на додану вартість, які є забудовниками та визначені виконавцями цільової програми будівництва житла для військовослужбовців Збройних Сил України і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

 

Інші суб’єкти господарювання - права на використання пільги не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням ПДВ за загальновстановленими правилами (із застосуванням ставки 20%).

Джерело
Вестник. Официально о налогах
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Недвижимость , Услуги , Ремонт

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме