Главная Все новости Налогообложение НДС

Обложение НДС экспорта товаров: что является базой для начисления?

Базой для начисления является договорная (контрактная) стоимость товаров, указанная в таможенной декларации, которая оформлена по такой экспортной операции (в графе 42 «Ціна товару» таможенной декларации)

Полтавські податківці зазначають, що змінами, внесеними до Податкового кодексу Законом України від 16 січня 2020 №466-ІХ, які набрали чинності з 23 травня 2020 року, врегульована неоднозначність тлумачення бази оподаткування для експорту товарів.

Так, визначено, що базою оподаткування ПДВ для операцій з вивезення товарів за межі митної території України відповідно до пункту 189.17 статті 189 є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації, оформленій відповідно до вимог Митного кодексу України.

Для заповнення показників податкової декларації з ПДВ, які відображають обсяги здійснених операцій з вивезення товарів за межі митної території України (рядки 2.1 і 2.2), а також з метою складання податкових накладних за такими операціями, обсяг експортної операції (база оподаткування) визначається як договірна (контрактна) вартість товарів, зазначена в митній декларації, оформленій за такою експортною операцією –          а саме у графі 42 «Ціна товару» митної декларації.

У разі, якщо в графі 42 ціна товару зазначена у валюті, відмінній від гривні, то для визначення договірної (контрактної) вартості товару здійснюється перерахунок іноземної валюти у валюту України за курсом валюти, встановленим Національним банком України, що діє на нуль годин для подання митної декларації.

***

Читайте також: Дати оформлення МД і відвантаження товарів на експорт різні: коли складати ПН?

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Полтавской области
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Экспорт , Таможня , НДС

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме