Главная Все новости Налогообложение НДС

Внимание! 15 октября можно будет регистрировать налоговые накладные за вторую половину сентября

По общим правилам НН и РК к ним подлежат регистрации в ЕРНН только в течение операционного дня (в рабочие дни с 8 до 20 часов). Однако из этого правила есть исключение, позволяющее зарегистрировать такие НН, в частности, в выходную пятницу, 15 октября

Пунктом 201.10 ПКУ встановлено такі граничні строки реєстрації ПН та РК:

  • для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

При цьому прийняття від платників податку ПН або РК та їх реєстрація або зупинення реєстрації здійснюється податковим органом лише протягом операційного дня, а саме в робочі дні з 08:00 по 20:00.

Наприклад, відправлена на реєстрацію ПН у робочий день після 20-ої години вечора буде зареєстрована лише наступного робочого дня. Те ж стосується і вихідних днів – реєстрація ПН відбудеться лише першого за вихідними робочого дня.

Проте Порядок №1246 містить і виняток з цього правила. Зокрема, передбачено, якщо граничні строки реєстрації ПН або РК припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

А тепер розглянемо безпосередньо поточний місяць – жовтень.

Строк реєстрації ПН, які було виписано з 16 по 30 вересня, припадає на 15 жовтня, але ця п'ятниця буде вихідним днем. 

Але зважаючи на те, що 15 жовтня є граничним строком реєстрації, то платники податку зможуть зареєструвати такі ПН або РК саме у цей день. 

Увага! Необхідно зважати на операційний час цього дня – з 8:00 по 20:00.

Отже, якщо ПН або РК буде відправлено на реєстрацію 15 жовтня до 20:00, то така ПН буде зареєстрована у цей же день і вважатиметься своєчасно зареєстрованою.  А от якщо ПН буде направлено на реєстрацію 15 жовтня після 20:00, то її буде зареєстровано тільки 18 жовтня, а отже з порушенням термінів реєстрації. 

Штрафів при цьому не виникне. Як роз’яснюють податківці, під час дії карантину за це порушення не каратимуть (а його нещодавно було подовжено до 31 грудня, про що ми писали тут).

Та не забуваймо, що у разі порушення строків реєстрації: 

  • постачальник має відобразити ПЗ в декларації за місяць, у якому воно виникло. А ось покупець не зможе відобразити ПК в декларації за такий місяць – він це зможе зробити у декларації за місяць, у якому буде зареєстрована ПН;
  • якщо йдеться про РК на зменшення ПЗ, то постачальник зможе відобразити таке зменшення в декларації за місяць, у якому відбулася реєстрація такого РК (тобто теж зі запізненням).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме