Главная Все новости Налогообложение Налог на прибыль

Удержание налога с дохода нерезидента от продажи украинской недвижимости физлицу-резиденту

ГФСУ рассмотрела вопрос относительно удержания налога на доходы нерезидента, полученных таким нерезидентом в Украине от продажи недвижимого имущества резиденту - физическому лицу

ДФСУ у листі від 24.02.2017 р. №2707/Г/99-99-15-02-02-14 зазначила, що фізична особа – резидент, яка здійснює на користь нерезидента – юрособи виплату доходів з джерелом походження з України від продажу нерухомого майна, зобов’язана:

- утримувати податок з таких доходів та за їх рахунок у розмірі 15%, якщо інше не передбачено положеннями міжнародного договору України з країною резиденцією особи, на користь якої здійснюється виплата,

- подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням декларацію з прибутку із заповненим додатком ПН. В декларації  фізична особа, окрім рядка 23 ПН, де зазначається сума сплаченого податку при виплаті доходів нерезидентам у звітному періоді, визначеного на підставі Розрахунку (звіту) податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, інші показники не заповнює.

При заповненні декларації та додатку фізична особа вказує реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків).

Для зарахування надходжень податку на прибуток підприємств визначено коди бюджетної класифікації 11020000 – 11021600 «Податок на прибуток підприємств». Кошти податку на доходи нерезидентів з джерелом їх походження з України, що сплачується резидентом з таких доходів під час їх виплати, мають зараховуватися на код класифікації доходів бюджету 11020500 «Податок на прибуток іноземних юридичних осіб».

Додатково податківці наголошують: якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана ВРУ, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.

Наприклад, у відносинах між Урядом України і Урядом Великобританії та Північної Ірландії з 11.08.1993 р. застосовується Конвенція про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна (далі – Конвенція), якою передбачено оподаткування виплат походженням з України, безпосередньо зазначених у Конвенції, резидентам Сполученого Королівства Великобританії.

Статтею 6 Конвенції визначено, яке майно вважаються нерухомим та зазначено, що доходи, які одержуються резидентом від нерухомого майна, яке знаходиться в другій державі, можуть оподатковуватись у цій другій державі. Згідно із Конвенцією пріоритетне та необмежене право оподаткування доходу від нерухомого майна має держава, в якій це майно розташоване, тобто Україна.

А отже, фізична особа – резидент, яка здійснює на користь нерезидента – юрособи Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії виплату доходів з джерелом походження з України від продажу нерухомого майна, зобов’язана утримати податок з таких доходів та за їх рахунок у розмірі 15%, який сплачується до бюджету під час такої виплати.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ГФСУ
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Доходы , Нерезиденты , Налог на прибыль , Недвижимость

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме