Головна Усі новини Спрощена система Загальні положення

Договір доручення або агентський: як визначається дохід єдинника?

ДФС розглянула питання щодо доходів у вигляді винагороди за договорами доручення або агентськими договорами, отриманих підприємцем на спрощеній системі оподаткування третьої групи

ДФС у Чернігівській області у листі від 08.10.2015 р. № 875/Л/25-01-17-01-15 нагадує, що доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в:

 - грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);

 - матеріальній або нематеріальній формі.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання – передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Враховуючи вищенаведене, доходом фізичної особи – підприємця платника єдиного податку є сума отриманої винагороди при здійсненні послуг за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Загальні положення
Теги:
3 група ЄП , Доручення , Доходи , Єдиний податок , Комісія , Експедиторські послуги , Договір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі