Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Фізособа-підприємець не може здійснювати адвокатську діяльність

У ДФС роз'яснили, що фізособа - підприємець не може здійснювати адвокатську діяльність, а до доходів, отриманих від здійснення адвокатської діяльності, не може бути застосована спрощена система оподаткування

ДФСУ у листі від 21.03.2017 р. №3782/К/99-99-13-02-03-14 нагадує, що з 1 січня 2017 року особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та не отримує доходу (прибутку) у звітному році або окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов'язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність статусу фізичної особи — підприємця. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Законом №2464 для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, передбачено процедуру зняття з обліку платників єдиного внеску. Звільнення від сплати єдиного внеску у зв'язку із призупиненням адвокатської діяльності Законом №2464 не передбачено.

Крім того, ДФС зауважує, що відповідно до п. 291.3 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності застосовується виключно юридичними особами або фізичними особами — підприємцями. Застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, ПКУ не передбачено.

Для фізичної особи, яка провадить незалежну адвокатську діяльність, не передбачено обмежень щодо одночасного здійснення підприємницької (відмінної від адвокатської) діяльності, не забороненої законом, у разі реєстрації такої особи підприємцем.

Отже, фізособа — підприємець не може здійснювати адвокатську діяльність у межах такої адвокатської діяльності, а до доходів, отриманих від провадження адвокатської діяльності, не може бути застосовано спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі