• Посилання скопійовано

Скасування обов'язкових РРО та нові ліміти для фізосіб-«єдинників»: альтернативний законопроєкт

Законопроєктом №5866-1 пропонується відновити право фізосіб-«єдинників» 1-4 груп не застосовувати РРО щодо товарів та послуг, вартість одиниці яких не перевищує 1 мінзарплати. Також пропонується ввести окремі ліміти доходів для фізосіб-«єдинників» з найманими працівниками

Скасування обов'язкових РРО та нові ліміти для фізосіб-«єдинників»: альтернативний законопроєкт

26 серпня 2021 року на сайті ВРУ зареєстровано групою народних депутатів партії "Слуга народу" законопроєкт №5866 щодо створення умов для розвитку ФОПів та підвищення прозорості їх діяльності. Про це ми писали тут.

10 вересня було зареєстровано альтернативний законопроєкт №5866-1. Його авторами є група народних депутатів з різних партій, в т.ч. з партії "Слуга народу, яка була автором основного законопроєкту. Текст законопроєкту №5866-1 з'явився 13 вересня.

За пояснювальною запискою до нього, як і основним законопроєктом, передбачається:

  • виключення всіх положень, пов'язаних із тотальною фіскалізацією, а також скасування застосування РРО при продажу окремих товарів;
  • відновлення права фізосіб-"єдинників" 1-4 груп, незалежно від обраного виду діяльності, не застосовувати РРО у разі продажу товарів (надання послуг), вартість одиниці яких не перевищує розміру 1-ї мінімальної заробітної плати (у 2021 році – 6000 гривень), а у випадку перевищення цього розміру – за умови здійснення розрахунків за такі товари (послуги) за допомогою платіжних пристроїв (терміналів) або надання особі, яка отримує товар (послугу) розрахункового документу з відображенням операції у типовій формі ведення обліку та здачі протягом трьох банківських днів готівкової виручки (готівки) до банків;
  • встановлення граничної кількості найманих працівників (до 10 осіб) для платників третьої групи єдиного податку (сьогодні така кількість необмежена);
  • унормування обліку доходів фізособам-"єдинниками" 1 та 2 груп та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

Але встановлення збільшених граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи для ІІ та ІІ груп ЄП залежно від кількості осіб, які перебувають з платником ЄП у трудових відносинах вже планують на рівні 500 розмірів мінзарплати за одного найманого працівника, а не 300 як за основним законопроєктом. При цьому загальні обсяги доходів також залишаться незмінними. Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року для І групи ліміт доходу становить 167 МЗП, для ІІ групи – 834 МЗП, а для ІІІ групи – 1167 МЗП.

 ***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»