
Податковий експерт Михайло Смокович у своєму Телеграм-каналі розмістив пост, присвячений темі сплати податків з особистої картки у разі відсутності коштів на підприємницькому рахунку.
Він навів норму п. 87.1 ПКУ. За нею джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Тобто ФОП може здійснювати сплату податків та зборів як власними коштами, так і з банківської картки фізичної особи.
Що думають податківці?
До речі, податківці також не проти такого варіанта сплати податків. Їх висновок: Сплату грошового зобов’язання або погашення податкового боргу фізична особа – підприємець або фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, може здійснювати як власними коштами, так і з банківської картки фізичної особи. Про це ми писали тут.
Як здійснити сплату податків не з підприємницького рахунку?
Сплату можна здійснювати:
- з особистої банківської картки;
- через касу банку;
- через платіжний термінал;
- іншими зручними способами.
Головне – виконувати свої податкові зобов’язання вчасно.
Після сплати – переконайтеся про зарахування податків
І найголовніше. Після сплати податків через декілька днів слід перевірити його статус в Е-кабінеті платника податків. У розділі «Стан розрахунків з бюджетом» має зʼявитися відповідний запис щодо зарахування сплачених податків.
Експерт також наголосив, що в цьому розділі можна побачити всі здійснені операції та переконатися, що кошти надійшли за призначенням.