• Посилання скопійовано

Так коли ж у ФОПа виникає дохід при поштовій торгівлі на умовах післяплати: ДПСУ змінила точку зору

На яку дату виникає дохід у ФОПа – платника ЄП, якщо на момент відправлення товару поштою сформований фіскальний чек із видом оплати «післяплата», а кошти за нього надходять на поточний рахунок наступного банківського дня?

Так коли ж у ФОПа виникає дохід при поштовій торгівлі на умовах післяплати: ДПСУ змінила точку зору

У своїй консультації у ЗІР податківці відповідають, що датою отримання грошового доходу на умовах післяплати є дата зарахування коштів на рахунок ФОПа. Податківці знову змінили точку зору? Чому? 

Раніше вони говорили, що в такому випадку дохід виникає на дату формування фіскального чека – ми писали про це у новині

У цій відповіді податківці не врахували той факт, що товар продається на умовах післяплати і на дату формування чека грошові кошти ще не отримані. Тепер вони дослідили це питання уважніше і надали правильну відповідь.

Відповідно до п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу для платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі. Звертаємо увагу, що в Кодексі написано саме про надходження коштів, тобто без уточнення, куди саме вони надходять: готівкою в касу, з картки покупця через еквайра, прямим переказом на рахунок продавця, при цьому в останньому випадку кошти можуть надходити як від самого покупця напряму, так і від посередника – фінансової компанії, банку тощо. 

Ось на ці обставини і потрібно звертати увагу при визначенні дати виникнення грошового доходу у платника єдиного податку.

Як спосіб оплати впливає на дохід ФОПа:

  • при оплаті готівкою з одночасним переданням товару покупцеві надається фіскальний чек, і дохід єдинника визнається на дату формування чека, тому що грошову оплату було отримано одночасно з видачею чека;
  • при оплаті карткою через POS-термінал або інтернет-еквайринг ситуація така сама, як і з готівковою оплатою. Оплата вважається отриманою, коли еквайр підтвердив списання коштів з картки покупця. Докладніше про це ми писали тут;
  • при надсиланні товару поштою на умовах післяплати ситуація кардинально змінюється. Оплату від покупця приймає фінансова компанія, і за договором з продавцем вона перераховує йому отримані від покупців кошти. Коли продавець видав фіскальний чек на дату формування поштового відправлення, грошову оплату ще не отримано, тому у чеку зазначається форма оплати – післяплата. Тому дохід у такому разі визначається на дату отримання саме грошової оплати, а саме: перерахування коштів фінансовою компанією на рахунок продавця. Наприклад, ФОП відправив посилку з товаром 31 березня на умовах післяплати, а кошти отримав 2 квітня, то це вже буде дохід другого кварталу.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»