• Посилання скопійовано

Уряд змінив правила щодо проєктної документації у сфері будівництва

Автоматизована експертиза та уніфіковані вимоги забезпечують зручність для проєктантів і громад, а також дозволяють ефективно використовувати кошти й вибудовувати прозорі, підзвітні процеси

Уряд змінив правила  щодо проєктної документації у сфері будівництва

Міністерство розвитку громад та територій України розповідає, що під час засідання 15 липня Кабінет Міністрів України схвалив постанову, що спрямована на спрощення доступу до проєктної документації у сфері будівництва та посилення прозорості її експертизи. Це рішення мінімізує корупційні ризики у містобудівній сфері та сприятиме цифровізації процесів. 

Постанову розробило Міністерство розвитку громад та територій України. 

«Скасування зайвої бюрократії, автоматизована експертиза та уніфіковані вимоги забезпечують зручність для проєктантів і громад, а також дозволяють ефективно використовувати кошти й вибудовувати прозорі, підзвітні процеси. Саме такі підходи формують нову якість простору в Україні”, – зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Серед ключових змін, передбачених документом:

  • Скасування вимоги щодо інформування Мінрозвитку про затвердження проєктів вартістю понад 120 млн грн, якщо їх погоджують центральні органи влади чи наукові установи – задля зменшення бюрократичного навантаження. 

  • Для об’єктів, що проходять оцінку впливу на довкілля, більше не потрібно буде дублювати цю інформацію в проєктній документації – це уникнення зайвої роботи.

  • Впровадження автоматичної перевірки звіту про експертизу електронною системою. За чіткими критеріями система сформує протокол перевірки,  який стане обов’язковою частиною звіту. Це зменшить людський фактор і підвищить обєктивність.

  • У типових проєктах, які використовуються повторно, обов’язково передбачатиметься розділ щодо заходів цивільного захисту.

  • Термінологія у нормативних документах буде приведена у відповідність до чинного законодавства у сфері містобудування та ціноутворення. Це дозволить уникнути плутанини і забезпечить єдність підходів

Ухвалення документа – ще один крок до прозорого та ефективного регулювання у сфері будівництва відповідно до європейських підходів.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»