• Посилання скопійовано

7 новин для охочих отримати шенген у 2015-му

Уже відомі зміни, що чекають на українців, які планують подорожувати за шенгенською візою в 2015 році

7 новин для охочих отримати шенген у 2015-му

1. Створення єдиного електронного реєстру відбитків пальців.

Нові правила, які регламентуватимуть створення єдиного реєструвідбитків, почнуть діяти з 29 січня 2015 року, - повідомляє комісар Євросоюзу.

Проте здача відбитків пальців не означає автоматичне скасування візового режиму. Інша справа – при кожному повторному зверненні по шенген до уповноваженого центру прийому документів дані наших відбитків пальців будуть внесені до європейського реєстру. За правилами ЄС, відбитки дійсні 5 років. До речі, для тих, хто планує виробити собі біометричний паспорт, відбитки потрібно буде здати двічі. Недоліки цієї процедури виникає передовсім через те, що обмін даними з європейською базою не передбачається. Отже, для отримання шенген-візи українці  будуть змушені здати відбитки повторно. Також затяті мандрівники із районних та навіть обласних центрів повиннібути готові до того, що для того аби здати відбитки пальців потрібно буде їхати в місто, де буде необхідне обладнання (спеціальні сканери, які є зовсім недешевими).

2. Перепони на шляху туристичних фірм  - оформлення віз.

Вже відомо, що з 2015 року турфірми не зможуть оформити візу клієнту без його присутності, як це часто практикувалось минулими роками. Це випливає знову ж таки із потреби здати відбитки пальців.

3. Литва скасує шенгенські візи для українців із травня 2015 року.

Ці бонуси для українців передбачено впровадити в життя у травні перед самітом Східного партнерства в Ризі. Президент України повідомляв, що тоді ж стане відома дата запровадження загального безвізового режиму України з Європою.

4. У прийдешньому році Нідерланди відкриють українцям стартап-візи.

Як повідомляють стартап-віза може видаватися тільки засновникам інноваційних компаній і тільки на рік. Оцінювати "інноваційність" стартапу буде RVO – місцевий орган влади, який займається підприємцями. У 2013 році відразу кілька країн оголосили про намір ввести стартап-візи (серед них – Канада та Ізраїль)

5. Польща збільшить терміни віз для українців.

Польські консульства в Україні від 5 грудня вже почали видачу дворічних туристичних віз, які раніше без будь-яких порушень відвідували в туристичних цілях країни Шенгенської зони. Ускладнена кількість документів при подачі до візового центру, проте, залишається без змін. Проте оформити візу можна буде одразу на два роки.

6. Німеччина скасувала плату за національні візи для українців.

Із 1 листопада 2014 року Німеччина вже скасувала оплату за оформлення національних довгострокових віз для українців. Плата скасовуватиметься на отримання віз з метою працевлаштування, навчання, возз’єднання сім’ї тощо. Таким чином, Німеччина стала шостою державою-членом ЄС після Латвії, Литви, Словаччини та Польщі, які підтримали ініціативу Києва щодо скасування візових зборів за оформлення національних (терміном дії понад три місяці) віз.

7. Данія спростила видачу віз для українців.

Підписана угода полегшує вимоги до документів, що мусять подаватися прохачами віз. Також цей документ розширює категорії людей, які мають право на отримання річних або п’ятирічних багаторазових віз. Тому відвідати Данію у 2015-му матимуть змогу більше українців.

Джерело: "Твоє місто"

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»