Про це заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.
„Насамперед, хочу сказати, що пільги на проїзд залишаться. І цього року ми обійдемося без скорочення: виділеного фінансування для цього достатньо. Згодом будемо змінювати принцип надання пільг на проїзд. Вони збережуться і надалі, але будуть працювати в іншому вигляді”, - сказав він.
За словами Павла Розенка, необхідність реформування системи пільг зумовлена тим, що на сьогодні взаємозаліки між державою і організаціями, які надають послуги, - суцільні корупційні схеми та неефективне використання бюджетних грошей. „Фактично ми не можемо перевірити і переконатися в обсягах наданих перевізниками пільгових послуг і проконтролювати цільове використання бюджетних грошей автопарками та іншими організаціями”, - зауважив він.
На переконання Міністра, перемогти корупцію у цій сфері можливо тільки шляхом монетизації пільг на проїзд, коли пільговик фізично оплачує свій проїзд, а держава ці гроші компенсує безпосередньо персонально йому, а не шляхом перерахування незрозумілих сум підприємствам громадського транспорту. „Зараз працюємо над логістикою цього процесу, вибудовуємо технологію. Сподіваємося, що працювати вона почне з 2016 року. Але потрібно провести масовану інформаційну кампанію, пояснити людям, що, як і чому змінюється, що пільги залишаться. Вони просто видозміняться. Якщо буде підтримка суспільства, скасувати реформи буде неможливо”, - наголосив Павло Розенко.