• Посилання скопійовано

Календар державних свят від Інституту національної пам’яті: варіант №2

Завершилося громадське обговорення проекту Закону “Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні”. Український інститут національної пам’яті підготував нову редакцію законопроекту про свята

Український  інститут національної пам’яті вдруге пропонує впорядкувати календар державних свят і пам'ятних днів. Відповідні пропозиції будуть подані на розгляд Парламенту.

Як відомо, чинний календар містить як українські свята, так і залишки радянської пропагандистської традиції, що утримує країну в минулому і використовується в гібридній війні проти України.

Протягом місяця надійшло 672 звернення від громадян України, громадських об’єднань, партійних та профспілкових організацій, державних установ. Що пропонувалось раніше, - читайте тут>>

За результатами обговорення, враховуючи висловлені пропозиції, прийнято рішення підготувати нову редакцію цього проекту закону.

 

Документ доповнено новою категорією – «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним).

Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря.

Разом з тим, Інститут дослухався до побажань громадськості та включив до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято – Різдво Христове за юліанським календарем, що відзначається  25 грудня (не є вихідним днем).

 

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за григоріанським календарем, 7 січня).

 

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Зазначені пропозиції були обговорені у фаховому експертному середовищі, зокрема за участі експертів Реанімаційного пакету реформ та інших громадських організацій.

 

Інститут підготував нову редакцію проекту Закону України та відповідний пакет документів.

Джерело: Український інститут національної пам'яті

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»

  • Мінʼюст повідомив про поновлення роботи ДРАЦС
    Відділи держреєстрації актів цивільного стану відновили можливість внесення відомостей про народження, шлюб, розлучення, зміну імені та смерть. Усі документи, які під час тимчасового відключення реєстру були отримані у паперовій формі, вже вносять до е-системи
    07.01.20251 2531
  • У Дії відновили доступ до ще чотирьох послуг: про що йдеться?
    Відтепер у декілька кліків у Дії уже доступні: Витяги про місце проживання дітей, Актуалізація даних про місце проживання дітей, Зимова єПідтримка для дітей, Соціальні виплати – субсидії, допомога сімʼям з дітьми
    06.01.20251 465
  • Скільки коштів Уряд розподілив між громадами на харчування учнів початкових класів?
    Кабінет Міністрів України розподілив між бюджетами громад 2,83 млрд грн державної субвенції 2025 року на харчування учнів початкових класів. Відповідну постанову ухвалено 26 грудня
    05.01.202533
  • Допомога сім’ям з дітьми у 2025 році: як буде надаватися?
    У 2025 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних груп становить: для працездатних осіб – 60%; для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100%
    05.01.2025325
  • Як продовжити статус інвалідності у 2025 році?
    Якщо необхідно пройти повторний огляд у 2025 році для встановлення інвалідності, як зазначено у довідці МСЕК, першим кроком є звернення до вашого лікуючого лікаря. Лікар має сформувати електронне направлення до експертної команди
    05.01.2025218