• Посилання скопійовано

Кого стосується електронний документообіг, який має запрацювати з 1 жовтня? – уточнення від Дубілета

За словами Дубілета, повна діджиталізація документообігу – це завдання на найближчі 1-2 роки, а з 1 жовтня запрацює електронний документообмін між органами влади

Кого стосується електронний документообіг, який має запрацювати з 1 жовтня? – уточнення від Дубілета

Інформаційне агенство «УНІАН» розповідає наступне.

Міністр кабінету міністрів України Дмитро Дубілет повідомив, що уряд з 1 жовтня поточного року відмовиться від документообміну, а не документообігу. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Три важливі уточнення. Перше. Вчора ЗМІ поширили новину про те, що ми хочемо заборонити паперовий документообіг. Тут, на жаль, закралася помилка. Документообмін – це обмін документами між органами. Документообіг – це процеси узгодження документів усередині держорганів. Поки що йдеться лише про документообмін. А повна діджиталізація документообігу – це завдання на найближчі 1-2 роки», – написав він.

Також Дубілет зазначив, що є ряд документів (їх порівняно небагато), які поки не можна перевести в цифру через закони. «Їх ми у вересні не чіпаємо. Ми їх ретельно проаналізуємо 6і теж оцифруємо, але для цього потрібно буде змінювати закони. Сподіваюся, до кінця року внесемо до Ради пропозиції», – написав міністр.

Дубілет додав, що зараз переводять документи в цифровий вигляд одним махом, не розбираючись в їх суті. «Однак, впевнений, 90% цих документів не потрібні самі по собі – ні на папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання. Краще, ніж електронний документ, може бути тільки неіснуючий документ», – резюмував міністр.

Як повідомлялось раніше, прем'єр-міністр Олексій Гончарук 2 вересня заявив, що Україна повністю відмовиться від паперового документообігу між державними органами з 1 жовтня поточного року.

«З 1 жовтня ми плануємо повністю відмовитися від паперового документообігу. Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірцями. Це дуже амбітне завдання, яке стоїть перед нашим міністром Кабінету міністрів... Воно дуже складне, бо органів багато, систем багато, це все необхідно синхронізувати, але я вірю, що у нас це може вийти», – сказав прем'єр.

Також він заявив, що наступний – 2020 рік стане роком тотальної цифровізації країни, це означає, що після 2020 року українська держава має бути повністю в смартфоні.

***

Читайте також: З 1 жовтня Україна має повністю відмовитися від паперового документообігу, – Гончарук

Джерело: УНІАН

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»