• Посилання скопійовано

Чи будуть працювати ринки під час карантину?

Постанова КМУ №211 на сьогодні не забороняє роботу ринків. Проте органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть самостійно приймати додаткові обмеження, в тому числі і рішення про заборону діяльності ринків, ярмарок тощо

Чи будуть працювати ринки під час карантину?

Нагадаємо, що робота ринків, зокрема, і продуктових, була заборонена в ряді міст відповідно до карантинних заходів, прийнятих Кабінетом міністрів для боротьби з пандемією коронавірусу в Україні. А з 14 квітня 2020 р.попередня постанова МОЗ, що дозволяла роботу ринків в умовах карантину при дотриманні ряду умов, визнана такою, що втратила силу. Про це ми писали тут. Проте, чи означає це що всі ринки в України мають бути зачинені на час карантину?

Спілка українських підприємців вважає, що ні. І ось чому.

Постановою Уряду на всій території України запроваджено надзвичайну ситуацію та введено карантин, під час якого заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, окрім ряду виключень, до яких відноситься і торгівля так званими «дозволеними товарами»:

  • продуктами харчування,
  • деталями та приладдям для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки,
  • засобами гігієни, лікарськими засобами та медичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації, ветеринарними препаратами,
  • кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, добовим молодняком свійської птиці,
  • засобами зв’язку та телекомунікацій, в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію.

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.03.2020 р. №5 було зазначено, що для протидії поширенню коронавірусної хвороби органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні забезпечити на ринках дотримання ряду заходів (перебування на ринку не більше одного відвідувача на 20 кв. м торгівельної площі; дотримання відстані між покупцями в черзі не менше 1,5 м; забезпечення персоналу і покупців засобами індивідуального захисту; а для ринків вихідного дня забезпечити відстань між місцями торгівлі не менше 3 м).

Проте у зв’язку із масовим недотриманням даних заходів Головний державний санітарний лікар України 14.04.2020 року скасував вищезазначену постанову. А вчора, 16 квітня, прийняв нову (від 16.04.2020 р. №10), якою рекомендовано місцевій владі заборонити функціонування ринків.

 

Що це означає?

1. Постанова КМУ №211 від 11 березня 2020 року станом на сьогодні не забороняє роботу ринків, на яких здійснюється торгівля так званими «дозволеними товарами».

2. Проте органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть самостійно приймати додаткові обмеження, в тому числі і рішення про заборону діяльності ринків, ярмарок тощо. Для прикладу, у Львові та Києві введені такі заборони.

3. Ринки, які торгують так званими «дозволеними товарами» та діяльність яких не заборонена рішенням місцевої влади, мають дотримуватись загальних рекомендацій для адміністрацій закладів торгівлі (детальніше про рекомендації тут).

Джерело: Спілка українських підприємців

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»