Карантин і епідемія вплинули на психологічне здоров'я українців. Зокрема, серед населення зростає тривожні і стресові розлади, що починаються депресії, неврози, алкоголізм, а також сімейна агресія.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив психотерапевт, завідувач кафедри медичної психології факультету НМУ ім.о.о.богомольця. Богомольця, доктором медичних наук Олег Чабан.
За його словами, після того, як епідемія переросла в пандемію, про її вплив заговорили учені з різних країн, так і у Всесвітній організації охорони здоров'я.
«На сьогодні ВООЗ почала говорити про все більшому ураження психіки, зростання випадків тривожних і стресових розладів, початок депресивних розладів і неврозів, алкоголізації, сімейну агресію, розлучення, агресію до дітей тощо», – повідомив Чабан.
Також він додав, що епідемії і пандемії не вперше впливають на психічне здоров'я людей.
«Згадали іспанський грип 1918 року, коли після "іспанки" в Сполучених Штатах різко зросла кількість суїцидальних дій, настала Велика депресія. Китайські колеги почали описувати алкоголізації, навіть після карантину. Іспанські, французькі і бразильські колеги – внутрішньосімейні агресії», – повідомив Чабан.
Він додав, що у зв'язку з напругою в суспільстві можна спрогнозувати зростання супутніх захворювань. За його словами, опосередковано карантин фактично вб'є більше людей, ніж сама пневмонія.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!