Як повідомляє Урядовий портал 12 серпня, на черговому засіданні урядовці підтримали проект Закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки».
Відповідно до документа, планується поступове виведення паспортів-книжечок із обігу. Натомість їх замінять пластикові картки.
Ознайомитись з текстом проекту закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки» можна тут.
Проект закону передбачає такі терміни дії паспорту:
- для осіб у віці від 16 до 25 років – до дня досягнення особою 25-річного віку;
- для осіб у віці від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня вступу в силу цього закону в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;
- для осіб у віці від 45 років – безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нова фотокартка після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.
Таким чином, коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть замінювати на пластикову карту. Нові паспорти будуть видавати тільки у формі пластикових карт.
В свою чергу, УНІАН повідомляє подробиці щодо нового законопроекту.
Законопроект пропонує визнати такою, що втратила чинність Постанову Верховної Ради від 26.06.1992 р. №2503-XII «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон». Натомість встановити, що паспорт громадянина України у формі книжечки, оформлений до набрання чинності цим законом, залишається чинним до закінчення терміну його дії. Крім того, встановлюються строки дії паспорта, зазначається у пояснювальній записці до документа. Після схвалення Урядом законопроект направлять на розгляд Верховної Ради.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!