Головна Усі новини Суспільство і життя Суспільство, події

Карантин продовжено до 1 листопада: що залишається як було, а що змінюється

26 серпня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні ще на два місяці, до 31 жовтня (включно). Чекаємо на офіційну інформацію від Уряду
Карантин продовжено до 1 листопада: що залишається як було, а що змінюється

Сьогодні, 26 серпня, на черговому засіданні Уряд прийняв рішення про продовження адаптивного карантину до 31 жовтня (включно). Розмежування території на зони буде діяти теж до 31 жовтня (включно). 

«Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. Нам необхідно зрозуміти, що всі ми опинилися в новій реальності і вона диктує нові правила та необхідність суворо дотримуватися заходів безпеки», — заявив очільник МОЗ. Розмежування території на зони буде діяти також до 31 жовтня (включно).

Зокрема, за словами Міністра, в регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності). Про це також читайте тут.

Максим Степанов також зазначив, що документ дає органам місцевого самоврядування право на доступ до даних електронного сервісу «Дій вдома» — для поточного контролю осіб, що підлягають самоізоляції або обсервації, та осіб, які порушили правила карантину.

Текст постанови також поки що не оприлюднений. За інформацією з РБК-України, його мають допрацювати протягом дня і опублікувати.  Про це повідомимо додатково. 

 

Які наслідки для бізнесу через подовження карантину?

Через подовження адаптивного карантину до 31 жовтня (включно):

  1. Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться. Але є винятки. Про них ми говорили тут.
  2. За несвоєчасну реєстрацію ПН, РК, АН, строк реєстрації яких припадає на період з 1 серпня по 31 жовтня ДПС має не штрафувати (але поки не має офіційної інформації);
  3. Діє мораторій на податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ);
  4. Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, на ІПК) теж відкладається;
  5. Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватись.
  6. Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але лише за їх бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.

Про це все ми  розповідали докладно в своїй аналітиці щодо наслідків подовження карантину тут.

Але з 1 вересня, незважаючи на продовження карантину:

  • допомогу ФОП–«єдинникам»  на дітей  не будуть виплачувати. Про це ми зауважували тут.
  • розпочнуться перевірки Держпраці щодо детінізації праці. Про це ми писали тут та тут.

***

Читайте також: До 31 жовтня буде діяти адаптивний карантин: оприлюднено постанову

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Суспільство, події
Теги:
Суспільство , Економіка , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 30

Новини по темі

Консультації по темі