• Посилання скопійовано

У ВРУ з'явився альтернативний законопроєкт про «економічний паспорт»

Альтернативний законопроєкт передбачає можливість вкладення 18-річними українцями коштів Фонду у власне житло та у власний бізнес на території України

У ВРУ з'явився альтернативний законопроєкт про «економічний паспорт»

Finance.ua розповідає, що в Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо запровадження «економічного паспорта українця». Він є альтернативним до президентських, проте не має нищівних наслідків для української економіки.

Його автором є народний депутат Михайло Цимбалюк: він написав про новий проект на своїй сторінці у Facebook.

«Економічний паспорт українця – це популістична програма, яку згорнуть після того, як зміниться президент, але вилучені на неї з бюджету коштів ніхто не поверне. Окрім того, така ідея не може бути реалізована в Україні, адже призведе лише до значного нарощування державного боргу, розбалансування бюджету та кризи платежів. Тому нині зареєстрував альтернативний до президентського проект Закону, який суттєво вдосконалює ідею про економічний паспорт і не робить його нищівним для української економіки», – пояснив Цимбалюк.

Зокрема, нардеп пропонує розширити Раду Фонду, – тобто склад конкурсної комісії, яка буде обирати ключовий орган Фонду – до девʼяти осіб, і включити до її складу омбудсмена та представників міжнародних та громадських профільних молодіжних організацій. Такий склад, на переконання Цимбалюка, забезпечить об’єктивний та виважений підхід до вибору кандидатів до Ради Фонду.

Також він пропонує надати можливість вкладення 18-річними українцями коштів Фонду у власне житло, та у власний бізнес на території України.

Ще одна відмінність альтернативного законопроекту – у тому, что нардеп пропонує направляти до Фонду майбутніх поколінь не примарні доходи від ренти, а фіксований відсоток надходжень до Держбюджету.

«Джерела фінансування Фонду пропонується не прив’язувати до обсягу нестабільних надходжень від рентних платежів, адже ціни на ринку корисних копалин постійно змінюються. Інвестиції в майбутні покоління мають здійснюватися за рахунок всіх надходжень до Загального фонду Держбюджету (тобто від митниці, акцизів, азартних ігор, приватизації, податків на бізнес, на важку промисловість та креативні індустрії). Саме тому джерелом фінансування визначено не менше 5% обсягу Загального фонду Держбюджету, – що співмірно із надходженнями від ренти, однак більш перспективно», – пояснив Цимбалюк.

Також альтернативний законопроєкт містить обмеження проти використання коштів Фонду для фінансування дефіциту Держбюджету – наприклад, через облігації внутрішніх державних позик, щоб кошти майбутніх поколінь не «проїли» на поточні потреби.

«Також буде обмежено фінансування за рахунок коштів Фонду підприємств з часткою держави понад 50% – щоб кошти за вказівкою чиновників не спрямовувалися на проекти, які ніколи не окупляться чи будуть банально вкрадені», – резюмував Цимбалюк.

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»