• Посилання скопійовано

Мобільні пункти для оформлення паспортів планують відкрити у Чехії, Німеччині та Туреччині

Після вдалого досвіду роботи у Польщі Уряд планує запустити мобільні пункти для видачі закордонних паспортів, ID-карток та інших документів українським біженцям у Чехії, Німеччині і Туреччині

Мобільні пункти для оформлення паспортів планують відкрити у Чехії, Німеччині та Туреччині

Як розповідає УНІАН, Державне підприємство «Документ» після вдалого досвіду роботи у Польщі планує запустити мобільні пункти для видачі закордонних паспортів, ID-карток та інших документів українським біженцям у Чехії, Німеччині і Туреччині.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін в ефірі інформаційного телемарафону.

«Ми постійно працюємо над розширенням переліку документів і послуг, які ми надаємо нашим громадянам. І це вже не лише закордонний паспорт або ID-картка, це вже і технічний паспорт на автомобіль, посвідчення водія. Крім того, ми працюємо над покращенням логістики і спрощенням тих процедур, які все ще тягнуть час. У подальших наших планах – розширення мережі закордонних представництв ДП "Документ" не лише у Польщі, а й в інших державах. Ми про це вже домовилися с чеською владою, нас чекає Німеччина, Туреччина», – сказав він.

Також Єнін додав, що у планах на майбутнє – оренда офісних приміщень за кордоном для роботи стаціонарних пунктів ДП «Документ».

 

Оформлення закордонного паспорту для українців – що відомо

23 червня стало відомо, що через війну процес виготовлення біометричних документів – ID карт та паспортів займає більше часу, тому українців попередили про затримки з видачею документів.

Крім того, в Польщі запустили пілотний проект з видачі українським біженцям документі держаного зразка України. Спеціально облаштовані мікроавтобуси білого кольору із символікою ДП «Документ» працюють у Варшаві, Кракові та Гданську. 

З урахуванням логістики у воєнний час термін виготовлення термінових документів складає до 20 днів, а у звичайному порядку – до 40-45 днів.

У свою чергу Кабінет міністрів продовжив дію документів, що засвідчують особу, термін дії яких закінчився у період воєнного стану. Таким чино, паспорти громадян України у формі картки, терміни дії яких закінчилися під час війни, та паспорти громадян України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку, є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

***

Читайте також: Українці зможуть отримувати закордонні паспорти та ID-картки закордоном

Джерело: УНІАН

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»