• Посилання скопійовано

Вчителям в Україні підвищать зарплати до 40 тисяч гривень, але є нюанс

Таке підвищення зарплат обіцяють лише після закінчення війни. А на додачу до нього – передбачається реформа навчальних закладів, зокрема, підвищення вимог до кваліфікації вчителів і скорочення деяких шкіл

Вчителям в Україні підвищать зарплати до 40 тисяч гривень, але є нюанс

РБК-Україна розповідає, що у школах Чернівців планують впровадити нову дисципліну для вивчення, а саме - сортування сміття.

Про це повідомив заступник міського голови Ігор Крохмаль у коментарі виданню «Молодий буковинець».

 

Навіщо дітям такий урок

Високопосадовець каже, що Закон «Про поводження з побутовими відходами» вимагає ховати лише відсортоване сміття, тому сортуванням займаються на спеціальних полігонах.

За його словами, до цього процесу важливо залучати й мешканців міста. У Чернівцях уже почали встановлювати сортувальні контейнери. Проте привчати до сортування потрібно змалечку, тому у школах хочуть впровадити відповідну дисципліну.

«Цього року плануємо розпочати консультації з усіма навчальними закладами щодо впровадження у них уроків сортування сміття. Натомість надавачі послуг можуть запропонувати баки та його вивезення. Це досить цікавий досвід, який вже був запроваджений в інших містах України. Там побачили: якщо дітей навчити сортувати сміття, вони вдома вчать цього батьків», – розповідає Крохмаль.

Додамо, що кількома днями раніше з аналогічною ідеєю виступили й на Закарпатті.

 

Які ще зміни в освіті варто чекати найближчим часом

Міністерство освіти України заявило про скорочення кількості предметів у школах. Однак найважливіші та ключові для навчання залишаться.

Сьогодні МОН не розглядає скорочення таких дисциплін:

  • історія України
  • українська мова
  • хімія
  • фізика
  • математика
  • біологія

Таким чином, головні предмети все ж залишаться та викладатимуться учням у повному обсязі. Сам Оксен Лісовий наголошує, що покращення освітньої програми полягає в наповненні цих предметів корисними знаннями.

Крім того, за словами міністра, перехід на 12-річну систему шкільної освіти заплановано у законі на 2027 рік. І він має відбутися у межах реформи Нової української школи.

 

Як навчатимуться діти з першого вересня

Оксен Лісовий висловлює сподівання, що офлайн-навчання все-таки розпочнеться з наступного навчального року, однак наголошує, що в цьому є й певні ризики.

«Частина людей виїхала за кордон, і, як показує світова практика, повертаються далеко не всі. Тому є такий ризик, що коли вийдемо в офлайн, втратимо частину студентів і частину викладачів», – розповів він.

Очільник МОН додає, що нині освітні втрати є дуже великими, зокрема й у соціальному розвиткові підлітків.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»