Міністерство аграрної політики та продовольства України розповідає, що новий функціонал дозволить фермерським господарствам отримувати через ДАР допомогу на усі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві власності, користування.
До кабінету аграрія ДАР додано новий розділ "Фермерське господарство", де представник ФГ як юридичної особи або ФОП – засновник сімейного фермерського господарства може надіслати заявку на приєднання до кабінету ФГ земельних ділянок від громадян України - членів або засновників фермерського господарства.
Приєднання ділянок відбувається за таким алгоритмом:
- Представник ФГ як юридичної особи або ФОП – засновник СФГ скеровують через ДАР запит на приєднання відповідних земельних ділянок до фізичних осіб, вказавши ІПН громадянина, ділянки від якого він хоче приєднати до кабінету ФГ, а також додавши документи, що підтверджують право користування цими ділянками – Статут або Договір про створення фермерського господарства.
- Другий крок – підтвердження у кабінеті ДАР запиту на боці фізичної особи, яка має на праві власності або користування на запитувану земельну ділянку. Обов’язковою умовою є наявність у ДАР прикріплених до ділянки документів, що підтверджують речове право.
- Останній крок – затвердження заявки на боці представника ФГ як юридичної особи або ФОПа – засновника СФГ. Після цього ділянки громадян України стають частиною земельного банку ФГ/СФГ у ДАР. Вони враховуються під час обчислення загальної площі землі в користуванні, а також можуть брати участь у програмах підтримки.
«Для категорії ФГ така функція була чи не найбільш очікуваною та затребуваною. З огляду на це Мінагрополітики завдяки підтримці Світового банку та ЄС змогло побудувати та реалізувати цей унікальний інструмент у ДАР», – зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
За потреби заявка на приєднання земельних ділянок до кабінету ФГ/СФГ може редагуватись, а також може бути анульованою за згодою обох сторін. Однак з моменту подання заявки на підтримку і до моменту завершення її розгляду зміна статусу таких ділянок неможлива. До того ж одна ділянка може бути подана на підтримку в межах однієї програми лише один раз.
Докладніше:
Цей функціонал реалізовано в межах пілотного проєкту Мінагрополітики та Світового банку із підвищення доступності банківського фінансування для малих агровиробників через Державний аграрний реєстр. Детальна інструкція із приєднання до кабінету фермерського господарства земель громадян України – членів ФГ доступна за посиланням.
Як реєструватися і користуватися ДАР – у покроковій інструкції.
Державний аграрний реєстр – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Кожен, хто зареєстрований у системі, може подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів. Впровадження ДАР відбувається за підтримки Європейського Союзу та Світового банку.
***
Читайте також: