• Посилання скопійовано

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили до 15 листопада: закони в дії!

17 серпня опубліковані та набрали чинності закони та укази, якими продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію з 18 серпня ще на 90 діб, тобто до 15 листопада 2023 року включно!

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжили до 15 листопада: закони в дії!

Сьогодні, 17 серпня, офіційно опубліковані в "Голосі України" №164(8181) та набрали чинності:

  • Закон від 27.07.2023 р. №3275 "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" (раніше законопроєкт №9532);
  • Закон від 27.07.2023 р. №3276 "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" (раніше законопроєкт №9533).

Також опубліковано відповідні Укази щодо продовження воєнного стану та загальної мобілізації.

Ними передбачено продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 05 годин 30 хвилин 18 серпня строком на 90 днів.

Як це вплине на бізнес? Читайте у статті від редакції. Розказуємо, як звітувати, сплачувати податки та реєструвати ПН та про інші спецправила під час війни. Окремо розповімо про скасування з 1 серпня окремих податкових пільг та про долю мораторію на перевірки ДПС.

Нагадаємо, що ВРУ підтримала продовження воєнного стану та мобілізації в цілому ще 27 липня. Про це повідомив Железняк у своєму Телеграм-каналі. Це було вже дев'яте голосування ВРУ за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже вісім разів схвалювала такі рішення: 24 лютого, 15 березня21 квітня22 травня15 серпня,  і 16 листопада 2022 року, а цього року - 07 лютого та 2 травня.

Нагадаємо, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»