Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує скасувати зайві вимоги щодо обов'язкового страхування роботи підприємців. Таке рішення МРГ ухвалила під час засідання 5 жовтня 2023 року.
Йдеться, зокрема, про скасування обов'язкового страхування:
- Діяльності, пов'язаної з генетично модифікованими організмами. Зокрема, з їх випробуванням та транзитним переміщенням. (Адже підприємці попередньо проводять дослідження безпечності ГМО, а підрахувати ризик від їх вивільнення неможливо.)
- Зерна, прийнятого на зберігання за простим або подвійним складським свідоцтвом, від ризиків випадкової загибелі, пошкодження або втрати. (Страхування зерновим складом своїх же ризиків має здійснюватися добровільно, адже вказувати підприємству, у цьому випадку зерновому складу, коли і в яких випадках йому страхувати свої зобов'язання, не є доцільним.)
- Технологій та їх складових за договорами про трансфер технологій. (Страхування технологій та їх складових має відбуватися на розсуд сторін договору.)
Також на засіданні розглянули можливість скасування деяких вимог Державних Будівельних Норм. Зокрема, обов'язкового встановлення:
- Систем пожежної сигналізації на низці об’єктів і засобів телекомунікацій;
- Автоматичних засобів пожежогасіння у приміщеннях базових станцій та ретрансляторів мобільного зв'язку, які розміщені у діючих будинках об’єктів електрозв’язку, будинках іншого призначення та окремо розташованих спеціальних будинках та спорудах.
Із проханням про їх скасування звернулись представники операторів мобільного зв”язку. Зокрема, через те, що встановлення такого обладнання суперечить Правилам пожежної безпеки в галузі зв’язку та спричиняє додаткові обтяжуючі витрати.
За результатами засідання МРГ з дерегуляції вирішила провести додаткові дослідження доцільності застосування систем пожежної сигналізації та автоматичних засобів пожежогасіння на низці об’єктів і засобів телекомунікацій, базових станціях та ретрансляторів мобільного зв’язку.
Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи, співголовою якої є Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучено експертів Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness.
Діяльність здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4busines: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».
За час роботи МРГ загалом переглянула 1025 інструментів.