• Посилання скопійовано

Зі святом! 10 листопада – Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера)

Щороку 10 листопада фахівці однієї з найулюбленіших професій відзначають професійне свято – Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day). Зі святом, любі колеги!

Зі святом! 10 листопада – Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера)

Необхідність запровадження міжнародного свята обговорювалася неодноразово незважаючи на те, що в багатьох країнах було встановлене національне свято бухгалтерів. Підставою для вибору дати свята стала подія кінця 15 століття – 10 листопада 1494 у Венеції було опубліковано книгу Луки Пачолі (Luca Pacioli) «Все про арифметику, геометрії і пропорції» (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita), в якій автор спробував підсумувати знання про математику того часу.

Одна із глав книги мала назву «Про рахунки і інші записи» (Particularis de computis et scripturis) і містила детальний виклад бухгалтерської справи Венеції. Це була перша друкована праця про метод подвійного запису у бухгалтерії; праця, яка стала основою створення деяких поширених робіт з комерційної бухгалтерії. У книзі була описана велика частина облікового циклу в тому вигляді, в якому вона відома нині.

Пачолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку, також він зробив прогноз щодо того, що службовець не зможе спокійно лягти спати доти, доки дебет не зійдеться з кредитом. Також у книзі було визначено чимало термінів, наведено прикладів, тобто книга містила спеціальні знання, потрібні для повноцінної роботи бухгалтера.

Луку Пачолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні винахідником, ні розробником системи бухгалтерії. Він всього лише описав методи, які використовували у своїй роботі венеціанські торговці в період італійського Ренесансу.

Численні подробиці бухгалтерських прийомів того часу, викладені Пачолі, стали основою, якою упродовж наступних чотирьох століть керувалися у спеціальних текстах і працях з бухгалтерії. Кращим доказом надзвичайної значущості роботи Пачолі можна назвати те, що його книгу було надруковано 10 листопада 1494 року. А усього за 50 років до цього Іоанн Гутенберг (Johannes Gutenberg) винайшов книгодрукування окремими металевими літерами і знаками, тож друкування книги тоді коштувало ще вкрай дорого.

А тепер побажання від редакції «Дебет-Кредит»

«Бажаємо вам стабільності та безперешкодної діяльності у професійній сфері. І, звісно, найголовніше — миру, здоров’я й добробуту вам і вашим родинам!».

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»