• Посилання скопійовано

Склад «Пакунка малюка» з 2024 року переглянуто: розʼяснення від Мінсоцполітики

Тепер «Пакунок малюка» став раціональніше укомплектованим: збільшено кількість або додано товари, які користуються попитом, збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру

Склад «Пакунка малюка» з 2024 року переглянуто: розʼяснення від Мінсоцполітики

«Пакунок малюка» – це  одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина*. Мета цієї програми – підтримати  родину новонародженого та допомогти їй  забезпечити належний догляд за немовлям. 

Міністерство соціальної політики України нагадує, що бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 р., коли був започаткований пілотний проєкт, що реалізовувся між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів). З того часу видано близько 700 тис. «Пакунків малюка». Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте  частина  батьків обирає саме «Пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами  – зручно і вигідно.

Кожні 4 роки його склад має переглядатися. Це відбувається з урахуванням експертної думки не тільки працівників Мінсоцполітики, а й фахівців інших міністерств, залученням батьків немовлят, представників ЮНІСЕФ. За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст «Пакунку малюка» коригується, враховуються побажання батьків та їх бачення щодо того, які предмети і засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими. Із врахуванням результатів таких консультацій Мінсоцполітики провадить подальші переговори з виробниками та постачальниками.

Відбулась така зустріч і напередодні Нового 2024 р. Під час публічного обговорення переліку товарів, що входять до «Пакунку малюка», заступник міністра Уляна Токарєва наголосила, що при визначенні комплектації бебі-боксу Міністерство орієнтується насамперед на забезпечення належної якості товарів та на потреби більшості дітей. Також вона зауважила, що у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бебі-боксу також зросте до 7689 грн (вартість «Пакунку малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 р. – цей прожитковий мінімум становить  2 563 грн).

Міністерство соціальної політики своїм Наказом від 2 січня 2024 р. №1 затвердило скоригований вміст «Пакунку малюка», який наразі проходить процедуру державної реєстрації. Тепер «Пакунок малюка» став раціональніше укомплектованим: збільшено кількість або додано товари, які користуються попитом, наприклад багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки), збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) тощо. Після завершення державної реєстрації наказу з ним можна буде ознайомитись на нашому сайті.

* Право на  «Пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батькам, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»