Здається, що купити автомобіль в Україні доволі просто: вибрати машину в хорошому стані та сторгуватися з продавцем. Далі – ось авто, ось гроші, та й роз’їхалися. AUTO.RIA розповідає, що навіть після низки суттєвих спрощень механізму перереєстрації, все ж варто пам’ятати про кілька простих речей, зокрема – документів, які слід мати при собі обом сторонам угоди, аби не довелося відкладати продаж на інший день через якийсь «папірець» чи пластикову картку.
Що повинен мати при собі продавець автомобіля?
Паспорт громадянина (або документ який його замінює). Довідку про місце проживання (якщо МП не внесено в паспорт чи ID-картку), або інший передбачений документ, який засвідчує МП (тимчасове посвідчення громадянина, посвідка та тимчасове проживання, посвідчення біженця і т.п.). Довідку про присвоєння номера платників податків («ідентифікаційного коду»). Свідоцтво про реєстрацію автомобіля.
Додатково, якщо це не перший продаж – Документ про визначення оціночної вартості автомобіля. Квитанцію про сплату податку за продаж. Опційно, за бажанням сторін – Висновок про експертне дослідження автомобіля.
Якщо замість власника машину продає довірена ним особа, тоді потрібен Документ, який підтверджує повноваження представника (доручення тощо). Якщо автомобіль раніше був заставним майном – Дозвіл від банку чи лізингової установи на продаж автомобіля. Документи, які є у застосунку Дія, можна надавати в електронному вигляді.
Покупець повинен надати наступні документи:
Паспорт громадянина (або документ який його заміняє).
Довідку про місце проживання (якщо МП не внесено в паспорт чи ID-картку), або інший передбачений документ, який засвідчує МП (тимчасове посвідчення громадянина, посвідка та тимчасове проживання, посвідчення біженця і т.п.).
Довідку про присвоєння номера платників податків («ідентифікаційного коду»).
Квитанції про сплату послуг з реєстрації.
Разом сторони підписують договір купівлі-продажу, який формується вже на місці, в сервісному центрі МВС, безплатно. Після завершення реєстраційних дій покупець отримує нове свідоцтво про реєстрацію, а також (якщо не було прийнято рішення залишити «старі» номерні знаки) – нові номери на автомобіль.
І з цього моменту стає його повноправним власником та може (зрозуміло, за наявності водійського посвідчення відповідної категорії) виїжджати ним на дороги загального користування.