• Посилання скопійовано

Чи може сімейна пара розірвати шлюб у разі перебування за кордоном?

Українським законодавством не передбачено онлайн-процедуру розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану, або в органах, яким делеговано такі повноваження

Чи може сімейна пара розірвати шлюб у разі перебування за кордоном?
Мін'юст зазначає, що перебування подружжя за межами України не є перешкодою для розірвання шлюбу.

З метою забезпечення доступності громадян до адміністративних послуг у сфері ДРАЦС і в рамках реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2023 №66 «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану» українці за кордоном отримують доступ до потрібних послуг у закордонних дипломатичних установах — посольствах або консульствах.

Звісно, кожна ситуація потребує індивідуального розгляду та підходу, але основні шляхи для розірвання шлюбу для пари, яка перебуває поза межами Батьківщини, такі:

1. Перший спосіб підходить подружжям, які не мають спільних неповнолітніх дітей та перебувають в одній країні — вони разом мають звернутися до найближчого дипломатичного представництва України за кордоном та подати спільну заяву про розірвання шлюбу.

Важливо!

Українським законодавством не передбачено онлайн-процедуру розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану, або в органах, яким делеговано такі повноваження.

2. Другий спосіб стане у пригоді парам, які мають спільних неповнолітніх дітей, або ж чоловік та дружина не можуть подати спільну заяву про розірвання шлюбу, наприклад через перебування в різних містах чи державах, або ж коли розірвання шлюбу ініційовано лише однією стороною. У такому випадку єдиним способом розірвання шлюбу за законодавством України залишається його розірвання в судовому порядку. І звертаємо увагу, що подружжя може скористатись онлайн-сервісом подання заяв до системи Електронного суду.

3. Ще одним способом розірвання шлюбу може стати звернення до компетентних органів країни перебування.

У цьому випадку процедура розірвання шлюбу відбудеться за законодавством тієї держави, в якій перебуває подружжя.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»