• Посилання скопійовано

З 1 січня 2025 року збільшено ліміт видаткових операцій з арештованих рахунків

За інформацією Мінʼюсту, з 2025 року розмір здійснення видаткових операцій з арештованих рахунків для фізичних осіб – боржників збільшено з 14 200 грн до 16 000 грн

З 1 січня 2025 року збільшено ліміт видаткових операцій з арештованих рахунків

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) розповідає, що у час економічної нестабільності та війни багато українців зіткнулося з фінансовими проблемами. Та запевняємо, держава робить усе, аби допомогти кожному громадянину впоратися з труднощами.

Так, Законом України від 11.04.2023 №3048-ІХ доповнено розділ XIII «Прикінцеві та перехідні положення «Закону України «Про виконавче провадження» пунктом 10-2, яким надано можливість фізичним особам – боржникам у виконавчих провадженнях здійснення видаткових операцій з арештованих рахунків до двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року. Ця норма діє в період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, запровадженого Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» встановлено мінімальну заробітну плату на 1 січня 2025 року в розмірі 8000 гривень, тому із цього року розмір здійснення видаткових операцій з арештованих рахунків для фізичних осіб – боржників збільшено з 14 200 грн до 16 000 грн.

Звертаємо увагу, що для визначення поточного рахунку в банку фізична особа – боржник звертається до органу примусового виконання рішення, який наклав арешт на кошти із відповідною заявою, у якій зазначаються номер поточного рахунку, який фізична особа –боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій та найменування банку, у якому відкрито такий рахунок.

Водночас зазначаємо, що у зв’язку з кібератакою на єдині та державні реєстри, держателем яких є Міністерство юстиції України, наразі тимчасово припинено доступ до автоматизованої системи виконавчого провадження питання і, як наслідок, неможливо перевірити наявність відкритих виконавчих проваджень щодо боржника в інших органах державної виконавчої служби/приватних виконавців, що унеможливлює винесення постанови про визначення поточного рахунку.

Після завершення роботи з відновлення доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження проведення заходів виконавцем щодо перевірки відповідної інформації в системі та винесення постанови про здійснення видаткових операцій буде поновлено.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»