• Посилання скопійовано

В Україні планують застосовувати ШІ для пошуку роботи для безробітних

Міністерство економіки зосередило свою роботу на впровадженні штучного інтелекту (ШІ) для пошуку вакансій безробітним українцям, на подоланні перешкод для працевлаштування жінок та перенавчанні

В Україні планують застосовувати ШІ для пошуку роботи для безробітних

У Міністерстві економіки обговорили стратегію розвитку людського капіталу, презентовану Інститутом глобальних змін Тоні Блера (TBI).

Як розповіла заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, Інститут Тоні Блера провів дослідження ринку праці в Україні та визначив основні інструменти для залучення українців до економічної активності. Серед основних категорій людей, на яких фокусується дослідження: молодь, жінки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, українці, які перебувають під тимчасовим захистом за кордоном, а також економічно неактивне населення.

«Ми залучаємо всесвітньо відомі інституції з багатим міжнародним досвідом, аби впроваджувати найбільш ефективні політики посилення ринку праці. Інститут Тоні Блера презентував дев’ять напрямів, які можуть сприяти збільшенню зайнятості та економічної активності населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», – пояснює вона.

За словами Тетяни Бережної, наразі робота зосереджена на трьох основних напрямах:

  • впровадження технологій на ринку праці, залучення ШІ до процесів пошуку вакансій та кадрів;
  • подолання перешкод для працевлаштування жінок;
  • перенавчання та опанування нових професій.

Так, за дослідженням Інституту Тоні Блера, наразі 37% безробітних людей в Україні готові змінити професію чи пройти перенавчання. За минулий рік Міністерство економіки України спільно з Державною службою зайнятості та донорами реалізувало низку програм перенавчання для українців. Майже 100 тисяч людей опанували нові професії чи підвищили кваліфікації.

Також під час зустрічі сторони обговорили структурні виклики, пов’язані з війною та масовою міграцією людей, що впливають на ринок праці в Україні. Зокрема, наголосили на необхідності створення діючих інструментів для повернення українців додому, залучення їх до працевлаштування, розвитку підприємництва та створення робочих місць.

«Роль людського капіталу є однією з ключових у відновленні, зростанні та зміцненні нашої економіки. Хочу подякувати колегам з Інституту Тоні Блера за плідну зустріч та спільний пошук шляхів покращення ситуації з ринком праці в Україні. Будемо посилювати співпрацю в цьому напрямі», – наголосила Тетяна Бережна.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»